Wiadomości

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

21 lipca 2018, 21:43, mk
To popularne przysłowie zdaje się idealnie odzwierciedlać to, co widać na miejskich kamerach internetowych. Te, dostępne na wielu zewnętrznych stronach na całym świecie, pokazują technologiczne zacofanie, w jakim znajduje się nasze miasto. W czasach, kiedy w sieci dostępne są obrazy z prawdziwych kamer i to na dodatek w wysokiej rozdzielczości, nasze kamery internetowe pamiętają zapewne czasy Windowsa 98.

Kamera przy gorzowskiej Filharmonii zatrzymała się tuż przed 1 w nocy w dniu 3 marca 2018 roku. Widać głównie ciemność. Nieco lepszy widok jest obecnie z dachu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Plac Grunwaldzki spowity mgłą i rusztowania wskazują, że kamera „zamarzła” zimą. Bardzo ciekawie prezentuje się Ławka WEBstrefy. Ci, którzy będą chcieli zobaczyć skąd jest np. Bartek Zmarzlik będą mogli zobaczyć żółty ekran. To w kończy barwy gorzowskiej Stali...

Prawdziwym hitem jest za to kamera umieszczona na gorzowskim „pająku”. Na stronie, gdzie dostępny jest sygnał, nie można dostrzec daty. Są jednak dziwne napisy na miniaturowym okienku. Pewne jest, że coś wspólnego z obrazem ma firma Samsung – reszta napisów sugeruje, że wszystko jest „OK!”. Nic bardziej błędnego. Wszystko zawisło w bliżej nieokreślonej przeszłości. Pewne jest jedno – kamera przestała działać przed 1 lipca 2017 roku. Sprawne oko natychmiast zauważy, że na samej górze jest gorzowska Katedra w pełnej okazałości…

To, że miasto niewiele robi w sprawie niedziałających kamer wcale nie dziwi. Zawsze znajdą się pilniejsze wydatki. Dziwi jedynie bezczynność firm, które reklamują się na miejskich stronach internetowych i są nijako współtwórcami tych kamer. Niedziałające kamery bardzo źle świadczą o firmach: Multimedia, Wildom, Czy Provector. Za kamerę na „pająku” odpowiada OSiR, a piękne tereny przy Filharmonii Gorzowskiej możemy „nie zobaczyć” dzięki Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki. Nie dziwi jedynie widok na zamglony Plac Grunwaldzki. Pod „transmisją” podpisany jest Lubuski Urząd Wojewódzki. Obecna władza woli chyba pokazywać mgłę, niż niezdekomunizowany monument z czasów PRL.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Miejskie kamery internetowe

1/5 Miejskie kamery internetowe

2/5 Miejskie kamery internetowe

2/5 Miejskie kamery internetowe

3/5 Miejskie kamery internetowe

3/5 Miejskie kamery internetowe

4/5 Miejskie kamery internetowe

4/5 Miejskie kamery internetowe

5/5 Miejskie kamery internetowe

5/5 Miejskie kamery internetowe

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości