Wiadomości

Kontrowersyjne zakończenie roku rozwiązane. Dyrekcja ogólniaka znalazła na to sposób

2 czerwca 2021, 11:12
fot. archiwum
Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie planowała organizację uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów w Filharmonii Gorzowskiej, ale udziałem tylko rodziców uczniów wyróżnionych. Ten pomysł wzbudził wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy. Dlatego też dyrekcja szkoły postanowiła ostatecznie podzielić pożegnanie maturzystów na dwie tury, tak aby w uroczystości mogli uczestniczyć wszyscy rodzice.

Wracamy do tematu uroczystości pożegnania absolwentów rocznika 2018-2021 z II Liceum Ogólnokształcącego, która wzbudziła wiele kontrowersji o czym pisaliśmy w artykule "Kontrowersje w sprawie zakończenia roku w gorzowskim liceum. "Jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych". Chodziło o tym, że dyrekcja szkoły zaplanowała pożegnanie absolwentów w Filharmonii Gorzowskiej, ale w uroczystości mieli wziąć udział tylko rodzice uczniów wyróżnionych. Ta informacja wywołała falę negatywnych komentarzy. 

-  Szkoła od 3 lat podcina mi skrzydła, a teraz nie mogę nawet jej zakończyć w obecności rodziców. Ledwo co uciszyli sprawę z ocenianiem niezapowiedzianych matur próbnych, a teraz nagle pozwalają przyjść rodzicom tych „wybranych” - podkreślała maturzystka Michalina. - To, że nie jesteśmy „wyróżnieni”, nie oznacza, że rodzice nie mają powodu do dumy, tak samo chcieliby być obecni w tak ważnym dniu, więc albo wszyscy albo nikt – przekonywała Agata. - Jako absolwent: słabo to zrobiliście. Albo wszyscy albo nikt. Te "niewyróżnione" grono uczniowskie powinno się na ceremonii nie pokazać na znak protestu. Dzielicie ludzi na lepszych i gorszych na podstawie papierków – podkreślała Kamila.

W rozmowie z portalem gorzowianin.com dyrekcja szkoły zapewniała, że ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła oraz że każdy uczeń jest dla nich ważny i nie chcą nikogo dzielić. Jak się okazało, szkoła znalazła chyba najlepsze możliwe rozwiązanie tej sprawy, ponieważ podzieliła uroczystość pożegnania maturzystów na dwie tury, tak aby mogli w niej uczestniczyć rodzice wszystkich uczniów.

- Drodzy Absolwenci Rocznika 2018-2021! Zapraszamy Was wraz z Waszymi rodzicami na  uroczystość Pożegnania Maturzystów, która  odbędzie się w Filharmonii Gorzowskiej w dniu 2 czerwca: o godz.16.00 dla klas A, B, C oraz o godz. 18.00 dla klas D, E, F. Z  powodu ograniczeń związanych z pandemią musimy dostosować się do przepisów obowiązujących w filharmonii, dlatego prosimy o zapoznanie się z nimi na kanale Matura 2021 – mówi Grażyna Szczepańska, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości