• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Zwolnienia w Tesco przy Górczyńskiej i likwidacja sklepu

1 czerwca 2021, 15:30, mk
foto: archiwum
Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Tesco przy Górczyńskiej w Gorzowie nie powstanie sklep Netto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, duńska sieć nie jest zainteresowana przejęciem wielkich marketów – w tym tego w naszym mieście.

- Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle – piszą na forum związkowym pracownicy Tesco Polska. Okazuje się, ze sklep w Gorzowie zostanie całkowicie zamknięty. Wygląda na to, że hipermarket przy Górczyńskiej, choć dość porządnie „skurczony”, nie jest jednak w kręgu zainteresowania nowego właściciela. Marketu przy Górczyńskiej nie ma na żadnej liście sklepów przeznaczonych do przekształcenia, ale – co istotne – market ten nie trafił też na listę 19 sklepów, które nie przejęło Netto.

W poniedziałek, 30 maja NSZZ Solidarność w Tesco przekazało informacje o zwolnieniach grupowych w firmie. Pracę w jedenastu różnych marketach działających wciąż pod szyldem Tesco ma stracić łącznie blisko 460 osób. Jako przyczynę zwolnień grupowych podano likwidację marketów – w tym właśnie CHM (hipermarket kompaktowy) Tesco przy Górczyńskiej. Zwolnienia grupowe odbędą się w terminie 21.06.2021 – 31.08.2021, a pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy w innych jednostkach firmy. 

W marcu 2021 roku tuż po przejęciu Tesco przez Netto otrzymaliśmy informację, że w województwie lubuskim ostatecznie transakcja objęła sklepy w Gubinie, Kostrzynie, Międzyrzeczu, Sulechowie, Żaganiu i Zielonej Górze. Pytając wówczas o losy sklepu w Gorzowie, który nie znalazł się na tej liście, otrzymaliśmy zdawkową odpowiedź.

- Wciąż pracujemy nad szczegółowymi planami dotyczącymi poszczególnych sklepów. Będziemy o nich informować Państwa w późniejszym okresie – wyjaśniała Ewa Zaborska z firmy Lighthouse, która to w imieniu sieci odpowiada na pytania od dziennikarzy.

Poniedziałkowa informacja o zamiarze likwidacji marketu i brak tego sklepu na liście marketów przeznaczonych do rebrandingu oznacza, że sklep zostanie całkowicie wygaszony. Być może nowy właściciel będzie chciał sprzedać przejęty budynek innej firmie, co może oznaczać, że w tym miejscu pojawi się inny market – niekoniecznie podobny do obecnego. Czekamy na komentarz w tej sprawie ze strony właściciela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości