• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Większe pieniądze na modernizację deptaka na Hawelańskiej i brak chętnych firm

31 maja 2021, 11:32
fot. archiwum
Władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały, że zwiększą o 1 mln zł budżet na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Liczyły, że w ten sposób uda się rozstrzygnąć postępowanie i ruszyć z pracami. Jednak tym razem, do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma.

W połowie kwietnia unieważniono przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Wszystko przez to, że na inwestycję przeznaczono 2 mln 595 tys. 547,43 zł. Z czego 2,4 mln z zakresu Urzędu Miasta Gorzowa i 195 tys. 547,43 zł z zakresu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, natomiast przetargu zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczały założony budżet.

Jak się okazało, najtańsza oferta firmy Steinbudnex-J.M" ze Świdnicy na kwotę 3 mln 193 tys. 054,53 zł. została odrzucona, ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia. Tym samym najtańszą ofertę, która spełniała wymogi formalne złożyła Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza (4 mln 011 tys. 588,47 zł). Jednak była ona wyższa od założonego budżetu aż o 1 mln 416 tys. 041,04 zł. Dlatego też miasto unieważniło postępowanie.

Natomiast w połowie maja miasto ogłosiło kolejny przetarg na realizację inwestycji. Jednak tym razem władze Gorzowa wspólnie z radnymi zdecydowały o dołożeniu 1 mln zł do puli przeznaczonej na remont ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Tym samym na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek zostało przeznaczone 3 mln 595 tys. 547,43 zł, z czego 3 mln 400 tys. z zakresu miasta i 195 tys. 547,43 zł z zakresu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Chętne firmy mogły składać swoje oferty do poniedziałku 31 maja. Niestety tym razem, do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. To oznacza, że postępowanie zostanie unieważnione. Natomiast władze Gorzowa będą musiały rozpisać kolejny przetarg.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości