• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przetarg na modernizację ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek unieważniony

16 kwietnia 2021, 12:01
fot. Anna Kluwak
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek mają przejść całkowitą metamorfozę i stać się miejscem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Chociaż do przetargu zgłosiły się trzy firmy, to ich oferty przekraczały założony przez miasto budżet. Jak się okazało, władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg, ponieważ najtańsza oferta, która spełniła wymogi formalne była droższa o 1,4 mln zł od budżetu.

W ubiegłym tygodniu władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Na ten cel w budżecie przeznaczono 2 mln 595 tys. 547,43 zł. Z czego 2,4 mln z zakresu Urzędu Miasta Gorzowa i 195 tys. 547,43 zł z zakresu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się trzy firmy, których oferty przekraczały założony budżet.

Najtańszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "Steinbudnex-J.M" ze Świdnicy na kwotę 3 mln 193 tys. 054,53. Następnie firma Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza na kwotę 4 mln 011 tys. 588,47 zł. A także firma Gorem z Gdańska na kwotę 4 mln 071 tys. 822,13 zł. Tym samym wyższa o 597 tys. 507,10 zł od założonego budżetu. 

Miasto podjęło właśnie decyzję o unieważnieniu przetargu. Jak czytamy w uzasadnieniu "oferta przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia”.

Jak się okazało, najtańsza oferta firmy Steinbudnex-J.M" ze Świdnicy została odrzucona, ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia. Tym samym najtańszą ofertę, która spełniała wymogi formalne złożyła Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza. Jednak była ona wyższa od założonego budżetu aż o 1 mln 416 tys. 041,04 zł. Dlatego też miasto unieważniło postępowanie.

Ankieta

Budżety na inwestycje w mieście są niedoszacowane?

W najbliższym czasie Urząd Miasta Gorzowa ogłosi nowy przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Według założeń budżetowych, inwestycja powinna zostać zrealizowana jeszcze w 2021 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości