Wiadomości

Wielka akcja odholowywania aut na Kwadracie [zdjęcia]

27 maja 2021, 12:00
fot. Wypadki Gorzów
W czwartkowy poranek firma Inneko RCS miała zająć się sprzątaniem po zimie miejsc parkingowych przy ul. Krzywoustego. Dlatego też, dzień wcześniej kierowcy zostali poinformowali o tym, aby nie parkować aut w tym miejscu, ponieważ zostaną odholowane. Niestety wiele osób zignorowało znaki i zaparkowało swoje samochodu na zakazie. Efekt? Na miejscu pojawiła się straż miejska wraz z pomocą drogową, która zajęła się odholowaniem pojazdów.

Kilka dni temu przy ul. Krzywoustego i Dąbrowskiego zostały ustawione znaki informujące o zakazie parkowania w czwartek 27 maja w godz. 9-13 rano. Kierowcy byli informowani o tym, że jeżeli ich auta będą zaparkowane pomimo zakazu, zostaną odholowane. Powód? Na czwartek firma Inneko RCS, która odpowiada za utrzymanie dróg, zaplanowała sprzątanie miejsc parkingowych. Wszystko przez to, że w tych miejscach po zimie nagromadziło się sporo piachu i innych zanieczyszczeń, w tym po wyciekach płynów eksploatacyjnych.

W czwartkowy poranek okazało się, że kierowcy zignorowali znaki, a przy ul. Krzywoustego i Dąbrowskiego nadal stoją samochody. Dlatego też na miejsce została wezwana straż miejska, która z kolei zdecydowała o odholowaniu aut stojących na zakazie. 

Na miejscu pojawiło się kilka lawet Pomocy Drogowej KROK, która po kolei zabierała auta łamiące przepisy. - Znaki zostały ustawione dużo wcześniej, aby poinformować o tym fakcie kierowców. Odholowywane są wszystkie auta, które naruszają przepisy. Kierowcy mogą zostać ukarani mandatem lub zostać pouczeni. Ponadto muszą liczyć się z opłatą za wywóz auta oraz za postój samochodu na parkingu pomocy drogowej. Jeżeli w trakcie czynności pojawi się kierowca samochodu, wówczas będzie ponosił tylko opłatę z przyjazd lawety – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie.

Jak informuje Pomoc Drogowa Krok, na ten moment na parking zostało odholowanych łącznie sześć pojazdów. Kiedy na miejscu pojawia się właściciel pojazdu i deklaruje przestawienie go w inne miejsce, akcja jest przerywana. Odholowanych może zostać nawet kilkanaście aut. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

1/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

2/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

2/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

3/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

3/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

4/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

4/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

5/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

5/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

6/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

6/6 Pomoc drogowa odholowuje auta na Krzywoustego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości