Wiadomości

Defibrylator zostanie użyty? Zostaną o tym powiadomieni strażacy!

26 maja 2021, 10:23
fot. OSP Bogdaniec
Od dwóch lat na ścianie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogdańcu jest zamontowany defibrylator. Natomiast od wtorku 25 maja, kiedy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy i otworzy kapsułę AED, zostaną od razu o tym powiadomieni wszyscy strażacy z OSP Bogdaniec. Do wszystkich druhów zostaną wysłane wiadomości sms oraz zadzwonią telefony.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogdańcu znani są z pomysłowości i niesienia pomocy w każdej sytuacji. Dlatego też dzięki ich staraniom, od 19 października 2019 roku na ścianie jednostki OSP jest zamontowana jest kapsuła z defibrylatorem. Urządzenie AED jest do użytku 24 godziny na dobę, w sytuacjach zagrożenia życia. 

Defibrylator jest automatyczny, wystarczy wyjąć go z kapsuły, otworzyć i wcisnąć zielony przycisk, krok po kroku będzie tłumaczył kolejność działań ratowniczych. Pamiętajmy, że urządzenia należy używać, w momencie kiedy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Wtedy możemy uratować życie komuś z naszych bliskich, znajomych czy przypadkowemu przechodniowi. 

Natomiast we wtorek 25 maja strażacy z OSP Bogdaniec kolejny raz pokazali, że ich inwencja twórcza powinna inspirować także innych do działania. A wszystko za sprawą kolejnego nowoczesnego rozwiązania, które zostało podłączone do kapsuły defibrylatora AED.

- Kiedy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy AED i otworzy kapsułę, to tym samym przy jej otwarciu zostaną powiadomieni wszyscy nasi strażacy! Zostaną wysłane wiadomości sms, jak również jednocześnie do wszystkich zadzwoni telefon – opowiadają strażacy z OSP Bogdaniec.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości