„Jedynka” zostanie w końcu wyremontowana. Miasto wybrało wykonawcę

12 maja 2021, 15:25
fot. archiwum
Po trzech miesiącach w końcu został rozstrzygnięty przetarg na termomodernizację i remont zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1. Swoje oferty złożyło aż pięć firm. Podczas analizy dokumentów, urzędnicy odrzucili trzy z powodów formalnych. Ostatecznie do realizacji zadania została wybrana firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu.

Temat Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami walczyła od dłuższego czasu o środki na przeprowadzenie prac w szkole. 

W połowie lutego 2021 roku władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na „Termomodernizację i modernizację Szkoły Podstawowej nr 1”. Miasto zapisało w budżecie na ten cel 11 mln 454 tys. zł, z czego na ocieplenie budynku 5 mln 242 tys., a na remont budynku 6 mln 212 tys. zł. 

Jak się okazało, do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu. Kolejną ofertę złożyło konsorcjum firm GP Inwest i Gobud z Gorzowa na kwotę 9 mln 793 tys. zł, firma Usługi Ogólnobudowlane PAK-BUD Zbigniew Pakuła z Gorzowa zaoferowała 11 mln 310 tys. zł, a konsorcjum firm Budo-Monaż z Gorzowa i Rajbud Development z Poznania zaproponowało 12 mln 840 tys. zł. Najdroższą ofertę przedstawiła firma UB Szałata z Poznania na kwotę 13 mln 560 tys. zł, czyli o 2 mln 106 tys. zł powyżej budżetu miasta.

W końcu po trzech miesiącach analiz dokumentów, przetarg został rozstrzygnięty i wygrała go firma BLR z Gorzowa, która zrealizuje inwestycję za kwotę 8 mln 839 tys. zł. Jak czytamy w uzasadnieniu przetargu – gorzowska firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i spełniła warunki udziału w postępowaniu. 

Ponadto jak czytamy w rozstrzygnięciu przetargu, aż trzy oferty zostały odrzucone. Oferta firmy UB Szałata z Poznania oraz konsorcjum firm GP Inwest i Gobud z Gorzowa na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7a ustawy Pzp, co oznacza, że wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Natomiast oferta konsorcjum firm Budo-Monaż z Gorzowa i Rajbud Development z Poznania została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, który mówi o tym, że jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Co zostanie zrobione w Szkole Podstawowej nr 1?

W ramach inwestycji w „jedynce” zostanie przeprowadzona renowacja okien i stropów, wyremontowana zostanie część sal lekcyjnych, pokój dyrekcji oraz administracji. Prace przewidują również wzmocnienie fundamentów przez palowanie i podbicie, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wymianę pokrycia dachu.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy szkole. Roboty polegać będą na montażu jednego zestawu sprawnościowego - placu zabaw (urządzenia sportowo – gimnastycznego, ścieżki sprawnościowej, zestawu typu ścieżka zdrowia) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznych z piasku, a także na zamocowaniu sześciu stalowych stelaży, przeznaczonych pod wystawę o historii szkoły.

Firma BLR z Gorzowa będzie miała czas do 15 listopada 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x