Wiadomości

„Jedynka” zostanie w końcu wyremontowana. Miasto wybrało wykonawcę

12 maja 2021, 15:25
fot. archiwum
Po trzech miesiącach w końcu został rozstrzygnięty przetarg na termomodernizację i remont zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1. Swoje oferty złożyło aż pięć firm. Podczas analizy dokumentów, urzędnicy odrzucili trzy z powodów formalnych. Ostatecznie do realizacji zadania została wybrana firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu.

Temat Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami walczyła od dłuższego czasu o środki na przeprowadzenie prac w szkole. 

W połowie lutego 2021 roku władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na „Termomodernizację i modernizację Szkoły Podstawowej nr 1”. Miasto zapisało w budżecie na ten cel 11 mln 454 tys. zł, z czego na ocieplenie budynku 5 mln 242 tys., a na remont budynku 6 mln 212 tys. zł. 

Jak się okazało, do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu. Kolejną ofertę złożyło konsorcjum firm GP Inwest i Gobud z Gorzowa na kwotę 9 mln 793 tys. zł, firma Usługi Ogólnobudowlane PAK-BUD Zbigniew Pakuła z Gorzowa zaoferowała 11 mln 310 tys. zł, a konsorcjum firm Budo-Monaż z Gorzowa i Rajbud Development z Poznania zaproponowało 12 mln 840 tys. zł. Najdroższą ofertę przedstawiła firma UB Szałata z Poznania na kwotę 13 mln 560 tys. zł, czyli o 2 mln 106 tys. zł powyżej budżetu miasta.

W końcu po trzech miesiącach analiz dokumentów, przetarg został rozstrzygnięty i wygrała go firma BLR z Gorzowa, która zrealizuje inwestycję za kwotę 8 mln 839 tys. zł. Jak czytamy w uzasadnieniu przetargu – gorzowska firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i spełniła warunki udziału w postępowaniu. 

Ponadto jak czytamy w rozstrzygnięciu przetargu, aż trzy oferty zostały odrzucone. Oferta firmy UB Szałata z Poznania oraz konsorcjum firm GP Inwest i Gobud z Gorzowa na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7a ustawy Pzp, co oznacza, że wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Natomiast oferta konsorcjum firm Budo-Monaż z Gorzowa i Rajbud Development z Poznania została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, który mówi o tym, że jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Co zostanie zrobione w Szkole Podstawowej nr 1?

W ramach inwestycji w „jedynce” zostanie przeprowadzona renowacja okien i stropów, wyremontowana zostanie część sal lekcyjnych, pokój dyrekcji oraz administracji. Prace przewidują również wzmocnienie fundamentów przez palowanie i podbicie, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wymianę pokrycia dachu.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy szkole. Roboty polegać będą na montażu jednego zestawu sprawnościowego - placu zabaw (urządzenia sportowo – gimnastycznego, ścieżki sprawnościowej, zestawu typu ścieżka zdrowia) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznych z piasku, a także na zamocowaniu sześciu stalowych stelaży, przeznaczonych pod wystawę o historii szkoły.

Firma BLR z Gorzowa będzie miała czas do 15 listopada 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości