Wiadomości

Deptak na Hawelańskiej do przebudowy. Miasto ponownie szuka wykonawcy

13 maja 2021, 11:42
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie drugi przetarg modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 31 maja.

Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek mają przejść całkowitą metamorfozę i stać się miejscem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Chociaż do pierwszego przetargu zgłosiły się trzy firmy, to ich oferty przekraczały założony przez miasto budżet. Dlatego też władze Gorzowa w połowie kwietnia unieważniły przetarg, ponieważ najtańsza oferta, która spełniła wymogi formalne była droższa o 1,4 mln zł od budżetu.

Teraz miasto ogłosiło kolejne postępowanie przetargowe i ponownie szuka firmy, która zajmie się modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do 31 maja. 

Co ciekawe, w ogłoszonym przetargu został skrócony czas realizacji inwestycji. Potencjalny wykonawca, będzie miał 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację prac. Natomiast w poprzednim postępowaniu było to 7 miesięcy.

Jak zmieni się ul. Hawelańska i Wełniany Rynek?

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się robotami budowlanymi związanymi z modernizacją ul. Hawelańskiej i ul. Wełniany Rynek polegającej na przebudowie istniejącej nawierzchni deptaku ul. Hawelańskiej na odcinku od ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek, łącznie z placem wokół Studni Czarownic. A także przebudową ul. Wełaniany Rynek na odcinku od ul. Sikorskiego do Hawelańskiej.  onadto pracę obejmą przebudowę istniejącego odwodnienia, kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego czy zjazdów. Ponadto wykonawca będzie musiał się zająć budową sieci wodociągowej wraz z wymianą istniejących przyłączy w granicy pasa drogowego. Istniejącą sieć wodociągową należy zlikwidować lub trwale zaślepić. 

Dodatkowo wykonawca będzie musiał dokonać nowych nasadzeń zieleni, a także ustawić nowe ławki, śmietniki, stojaki rowerowe i słupki blokujące wjazd pojazdów – będą to wysuwane słupki blokujące wjazd od strony Studni Czarownic, natomiast od strony deptaku przy ul. Sikorskiego zostanie zamontowana specjalna barierka uniemożliwiająca wjazd. Zlikwidowane zostaną miejsca postojowe od wysokości sklepu Kaczorek do studni czarownic - obecnie część miejsc jest i tak wyłączona za sprawą donic.

Natomiast w rejonie budynku nr 4a przy ul. Wełniany Rynek przewidziano kopertę dla osób niepełnosprawnych oraz jedną kopertę na wyłączność dla pojazdów zaopatrzenia na czas za i wyładunku do 15 minut. Miejsca parkingowe znajdą się natomiast na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek od strony ul. Sikorskiego. 

Według dokumentacji do której dotarł portal gorzowianin.com, na deptaku przy ul. Hawelańskiej zostaną wykonane wyniesione rabaty (2m na 2m), trwale związane z gruntem przeznaczone pod nasadzenia drzew. Przy ul. Wełniany Rynek powstanie ciąg pieszo-jezdny, bez wydzielenia jezdni. Ponadto przy ul. Hawelańskiej i ul. Wełniany Rynek zostaną przygotowane miejsca nasadzeń drzew bezpośrednio w gruncie (rabata 1,5m na 1,5m w poziomie chodnika wraz z ozdobną kratą wokół pnia drzew).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości