Wiadomości

2-letnie dziecko siedziało na parapecie mieszkania na drugim piętrze

11 maja 2021, 11:56
fot. gorzowianin.com
We wtorkowe przedpołudnie straż pożarna i policja została wezwana do jednego z bloków przy ul. Walczaka. Wszystko przez to, że na parapecie mieszkania znajdującego się na drugim piętrze siedziało 2-letnie dziecko. Jedna z osób postronnych zaczęła się wspinać się po balkonach, aby ściągnąć dziecko na ziemię, ale te zostało na szczęście zdjęte przez osobę przebywającą w mieszkaniu.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał we wtorek 11 maja zgłoszenie, że na parapecie mieszkania znajdującego się na drugim piętrze bloku przy ul. Walczaka siedzi 2-letnie dziecko. Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej oraz policja.

- Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko siedzi na parapecie z nogami w dół, więc w każdej chwili mogło spaść. Dziecko zostało ściągnięte z parapetu jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na szczęście nic mu się nie stało – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Jak się okazało, w mieszkaniu przebywała matka dziecka, która jak tłumaczyła, spuściła je z oka tylko na chwilę. - Jedna z osób postronnych, która zauważyła dziecko na parapecie, zaczęła się wspinać po balkonach, aby je ściągnąć na ziemię. Jednak 2-letnie dziecko zostało zdjęte przez osobę przebywającą w mieszkaniu. Natomiast matka dziecka tłumaczyła, że była to tylko chwila nieuwagi, kiedy jej dziecko weszło na parapet otwartego okna. Kobieta była trzeźwa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dlatego też służby apelują, aby w okresie letnim zabezpieczyć odpowiednio okna przed dziećmi i pod żadnym pozorem, mając małe dzieci nie zostawiać okien otwartych na całą szerokość, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do tragedii. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości