Wiadomości

Spore zainteresowanie szczepieniami w Gorzowie. Mobilny punkt szczepień będzie działał dłużej

3 maja 2021, 17:47
fot. archiwum
Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim przerosło najśmielsze organizatorów. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w drugi już 700, a w trzeci 750 osób. Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson miały potrwać do 3 maja, ale została podjęta decyzja o przedłużeniu funkcjonowania mobilnego punktu. Ten będzie działał do środy 5 maja.

„Zaszczep się w majówkę”, to akcja w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień, gdzie każda chętna osoba, która ma e-skierowanie może zaczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Gorzowie mobilny punkt szczepień został utworzony w parku Górczyńskim i miał funkcjonować w dniach 1-3 maja w godz. 10-18. Na trzy dni szczepień przygotowano 2,5 tys. dawek szczepionki.

Jak się okazało, zainteresowanie szczepieniami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, bo już w pierwszy dzień akcji, w sobotę 1 maja do punktu szczepień utworzyła się ogromna kolejka o czym informowaliśmy w artykule „Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień w parku Górczyńskim”. Również w niedzielę 2 maja, pomimo padającego deszczu nie brakowało chętnych osób, które tuż przed otwarcie punktu ustawiły się w kolejce. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Deszcz nie odstrasza mieszkańców. Chętne osoby szczepią się w parku Górczyńskim”. Chętne osoby pojawiły się w parku Górczyńskim również w poniedziałek 3 maja, jednak nie było już ogromnych kolejek, a wszystko odbywało się na bieżąco.

- Zainteresowanie szczepieniami jest naprawdę bardzo duże. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w niedzielę było to już 700 osób, natomiast dzisiaj do godz. 14 zaszczepiło się już 400 osób. Dlatego zapadła decyzja o przedłużeniu funkcjonowania szczepień w mobilnym punkcie w parku Górczyńskim – mówi Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

To oznacza, że mobilny punkt szczepień będzie jeszcze działał we wtorek 4 maja i w środę 5 maja w godz. 10-18. Do województwa lubuskiego dotarło jeszcze 1000 dodatkowych dawek szczepionki Johnson&Johnson. - Będziemy chcieli zaszczepić wszystkie chętne osoby, które nie zdążyły zaszczepić się w pierwszych dniach majówki. Chcemy również wykorzystać wszystkie dawki szczepionki, tak aby nic się nie zmarnowało – podkreśla dyrektor Zieleński. 

AKTUALIZACJA

W trzeci dzień szczepień, czyli w poniedziałek 3 maja w mobilnym punkcie zaszczepiło się aż 750 osób. To oznacza, że przez trzy dni akcji preparatem firmy Johnson&Johnson zaczepiło się aż 1950 osób - natomiast przygotowanych było 2,5 tys. dawek szczepionki. Tym samym do wykorzystania zostało jeszcze 1550 dawek szczepionki - licząc te co zostały oraz dodatkową pulę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości