Deszcz nie odstrasza mieszkańców. Chętne osoby szczepią się w parku Górczyńskim

2 maja 2021, 13:57
fot. Marcin Kluwak
Trwa akcja „Zaszczep się w majówkę” w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień. W drugi dzień szczepień, czyli niedzielę 2 maja pomimo padającego deszczu do punktu szczepień już od samego rana przychodzili mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości, aby móc się zaszczepić. Przez 2,5 godziny udało się zaszczepić prawie 300 osób.

W Gorzowie mobilny punkt szczepień został utworzony w parku Górczyńskim. Do poniedziałku 3 maja każda chętna osoba, która ma e-skierowanie będzie mogła zaczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Gorzowski punkt jest czynny od godz. 10 rano do godz. 18. 

W pierwszy dzień szczepień, kolejka do punktu była ogromna i udało się zaszczepić 500 osób. Natomiast w niedzielny poranek 2 maja kolejka nie była już tak duża, ale pomimo padającego deszczu na godzinę przed otwarciem punktu (godz. 9 rano), w kolejce stało około 50 osób. Niektórzy oprócz parasolek byli wyposażeni również w krzesełka.

Pierwsze osoby w niedzielę 2 maja ustawiły się przed punktem szczepień już po godz. 6 rano. - Myślałam, że jak przyjdę tutaj o godz. 6.30, to będę pierwsza, ale okazało się, że kilka osób i tak stało przede mną. Przyszłam tak wcześnie, bo chciałam się szybko zaszczepić i nie stać w deszczu, ale i tak stoję – mówiła jedna z mieszkanek Gorzowa. - Przyszłam po godz. 8 rano ustawić się w kolejkę. Myślałam, że nie będzie w ogóle ludzi przez padający deszcz oraz to, że młodzi jeszcze o tej godzinie śpią, a seniorzy są w kościele. Jednak zdziwiłam się, że kolejka już zaczęła się tworzyć – opowiada pani Maria. 

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości chcą się szczepić. W sobotę 1 maja przez cały dzień udało się zaczepić 500 osób. Natomiast dzisiaj, w niedzielę 2 maja do godz. 12.30 zostało zaszczepionych 280 osób. Dzisiaj kolejka jest o wiele mniejsza i szczepienia idą bardzo sprawnie. Dlatego zapraszamy każdą osobę z e-skierowaniem do przyjścia do mobilnego punktu szczepień w parku Górczyńskim. Szczepionek wystarczy dla wszystkich chętnych, ponieważ mamy jeszcze dodatkową rezerwę 1000 szczepionek, oprócz tych 2500 które były przeznaczone na 3 dni szczepień – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego. 

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości