Słoneczna do przebudowy. Będzie nowy asfalt i zieleń

28 kwietnia 2021, 11:38
fot. archiwum
Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Słonecznego w Gorzowie. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Inwestycja zakłada nie tylko przebudowę samej jezdni, ale również chodników i zatok parkingowych. Ale również nowe nasadzenia drzew i pnączy, które uzupełnią nowe ławki czy stojaki na rowery.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Słonecznej na os. Słonecznym. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 17 maja. Co istotne, w przypadku tej inwestycji, miasto przeprowadziło konsultacje społeczne z mieszkańcami o czym pisaliśmy w artykule „Słoneczna do przebudowy. Możesz zgłosić swoje uwagi”.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie musiał się zająć przebudową drogi na odcinku około 760 metrów od cerkwi poprzez plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem wyremontowanego odcinka. Przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace obejmą również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Potencjalny wykonawca będzie miał czas na realizację robót do 30 listopada 2021 roku. Według planu zamówień publicznych, miasto zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 2 mln 850 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości