Jak dbać o meble metalowe?

19 kwietnia 2021, 08:38, red, 26
Najpopularniejszymi meblami są meble wykonane z drewna. Ale sporym zainteresowaniem cieszą się też meble wykonane z innych surowców, takich jak metal.

Z metalu wykonuje się nie tylko meble przemysłowe, garażowe, warsztatowe, magazynowe. Meble metalowe to meble coraz częściej spotykane w naszych mieszkaniach. Do mieszkań najczęściej wybieramy metalowe stoły, krzesła, łóżka, szafki, regały metalowe ze sklepu e-regaly.pl. Meble wykonane z metalu to też idealne meble do ogrodu, na taras, na balkon. To meble odporne na trudne warunki atmosferyczne, na zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, na deszcz, śnieg, grad, silny wiatr, promieniowanie słoneczne. 

Użytkowanie mebli zgodnie z przeznaczeniem

Każdy pragnie, aby zakupione meble służyły jak najdłużej. Aby meble metalowe na długo zachowały ładny wygląd, trzeba przestrzegać kilku zasad. Choć meble metalowe są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, nie oznacza to, że nie trzeba o nie dbać. Najważniejszą zasadą jest użytkowanie mebli zgodnie z przeznaczeniem. Kolejną ważną zasadą jest używanie odpowiednich środków do czyszczenia i konserwacji mebli. 

Ochrona przed wilgocią

Wprawdzie meble metalowe wykazują odporność na wilgoć, ale wilgoć to największy wróg mebli metalowych. Dlatego należy jej unikać. Regały i szafki metalowe nigdy nie powinny stać na mokrym podłożu. Najlepiej też nie stawiać na szafkach, regałach czy stołach butelek, czy kubeczków z płynami, które mogą się rozlać. Na metalowych regałach nie powinno się też przechowywać produktów, które zawierają w swoim składzie substancje żrące. 

Meble metalowe są odporne na zarysowania, ale zbyt częste stawianie na nich przedmiotów o ostrych krawędziach może je uszkodzić. Najlepiej unikać stawiania na meblach ostrych przedmiotów. Trzeba też pamiętać o okresowym odnawianiu powłoki lakierniczej. 

Odpowiednie czyszczenie mebli

Do pielęgnacji mebli ze stali trzeba wybierać łagodne detergenty, które nie zawierają substancji agresywnych chemicznie. Aby oczyścić meble z kurzu, należy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Detergenty należy stosować tylko w przypadku zanieczyszczeń olejami, smarami czy innymi substancjami trudnymi do usunięcia. 

Regularna konserwacja mebli

Co pewien czas warto przeprowadzić konserwację mebli. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny środek do konserwacji, Dzięki temu nie tylko ukryjemy ślady użytkowania, ale też sprawimy, że meble będą bardziej wytrzymałe. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości