Wiadomości

Rusza kolejna akcja rozdawania maseczek dla mieszkańców Gorzowa

18 kwietnia 2021, 14:15
fot. archiwum
Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie będą rozdawane maseczki ochronne dla mieszkańców Gorzowa. Jednak tym razem dystrybucja maseczek odbędzie się w wyznaczonym punkcie przy ul. Jagiellończyka, a nie tak jak do tej pory w kilku miejscach na terenie miasta. Do rozdania jest wciąż 350 tys. maseczek.

Miasto Gorzów otrzymało w połowie marca z Agencji Rezerw Strategicznych blisko 500 tys. sztuk maseczek ochronnych. Do tej pory odbyły się dwie 2-dniowe akcje rozdawania maseczek. Strażacy OSP oraz harcerze rozdawali maseczki w dziesięciu punktach na terenie miasta. Podczas pierwszej akcji, która cieszyła się największą popularnością, a do punktów ustawiały się długie kolejki – rozdano 100 tys. maseczek. Natomiast podczas drugiej akcji rozdano zaledwie 50 tys. maseczek. 

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły zmienić sposób rozdawania maseczek. A tych do wydania zostało jeszcze 350 tys. sztuk. - Wcześniejsze sposoby dystrybucji cieszyły się słabnącym zainteresowaniem, a wymagały czasochłonnych i kosztownych przygotowań organizacyjnych. Dlatego też zdecydowano, że darmowe maseczki będą rozdawane w dalszym ciągu, ale w jednym stałym punkcie – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Każdy z mieszkańców Gorzowa będzie mógł odebrać maseczki od poniedziałku 19 kwietnia do piątku 23 kwietnia, w magazynie urzędu miasta przy ul. Jagiellończyka (siedziba dawnego banku, później oddziału paszportowego, vis-a-vis LUW). Przed wejściem utworzony zostanie punkt wydawania maseczek ochronnych. Będzie on obsługiwany przez pracowników Urzędu Miasta Gorzowa w godz. 11-14. 

Dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców będą wydawane po 4 maseczki na osobę, przy czym każda z osób będzie mogła wziąć maseczki dla kolejnych dwóch osób. Łącznie więc będzie można wziąć 12 maseczek na osobę. Odbiór nie wymaga kwitowania. 

- Po tygodniu wydawania maseczek zostaną ocenione efekty takiego sposobu dystrybucji i podjęte decyzje, co do dalszych działań w tej sprawie – mówi Ciepiela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości