Wiadomości

Ruszył nabór do miejskich żłobków

16 kwietnia 2021, 08:49
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Właśnie ruszył nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do poszczególnych placówek odbywa się za pomocą systemu elektronicznego do końca kwietnia. Również papierową kartę zgłoszenia trzeba będzie donieść do wybranej placówki do 30 kwietnia. W tym roku miejsca w żłobkach znajdzie 241 dzieci.

W czwartek 15 kwietnia ruszył nabór do żłobków miejskich na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić na stronie www.eurzad.gorzow.pl/edu/nabory/ oraz dostarczyć do wybranego żłobka do 30 kwietnia 2021 roku.

W Gorzowie funkcjonują cztery placówki: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1, Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23. Łącznie w czterech placówkach miejsce znajdzie 241 maluchów.

Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa. Rodzice muszą złożyć kartę zgłoszenia tylko do jednego wybranego żłobka. Złożenie karty do więcej niż jednej placówki, wyklucza z rekrutacji. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja.

Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym. Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w żłobku, zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Harmonogram rekrutacji do żłobków

- od 15 do 30 kwietnia 2021  - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych

- 15 do 30 kwietnia 2021 - składanie wersji papierowej kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację

- od 01 do 15 maja 2021 - weryfikacja przez Komisje Rekrutacyjną kart zgłoszenia i wymaganych dokumentów oraz  wstępne przyjęcia dzieci do grup

- od 16 do 20 maja 2021 - wywieszenie w żłobku list dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

- od 21 do 31 maja 2021 - zebranie z rodzicami (obecność obowiązkowa )
- do 31 maja 2021 - zawieranie umów z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka. (Niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych).

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości