Wiadomości

Stacjonarne biletomaty z nową funkcją

18 kwietnia 2021, 10:00
fot. Damian Pyta
Od poniedziałku 19 kwietnia mieszkańcy Gorzowa będą mogli kupić w trzech stacjonarnych biletomatach oprócz biletów jednorazowych, również bilety okresowe m.in. 7-dniowe czy miesięczne. Co istotne, w biletomatach można płacić tylko za pomocą karty lub BLIK-a.

Pod koniec marca Miejski Zakład Komunikacji uruchomił na terenie Gorzowa trzy stacjonarne biletomaty, które mają możliwości płatności elektronicznych. Biletomaty zostały ustawione na osiedlach, a nie tak jak w innych miastach bezpośrednio na przystankach autobusowych. Urządzenia w Gorzowie pojawiły się przy ul. Drzymały przed kasami biletowymi MZK, przy ul. Wróblewskiego koło sklepu Stokrotka oraz przy ul. Marcinkowskiego przy Pegazie.

Do tej pory w biletomatach można było kupić wyłącznie bilety jednorazowe, jednak do poniedziałku 19 kwietnia MZK wprowadza możliwość zakupu biletów okresowych. Będzie można w nich kupić bilety 7-dniowe, 14-dniowe, miesięczne oraz 3-miesięczne. Płatność w biletomatach są realizowane tylko w formie bezgotówkowej, czyli za pomocą karty płatniczej lub BLIK-a. - W razie problemów z działaniem biletomatu należy zgłaszać problemy na specjalnej infolinii pod numerem telefonu 801 789 405 – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Opinie mieszkańców na temat stacjonarnych biletomatów są podzielone, jednak w większości czytelnicy portalu gorzowianin.com krytykują lokalizacje w których zostały ustawione urządzenia. - Beznadziejne lokalizacje. No i jak biletomaty są stacjonarne, to powinny mieć możliwość płacenia gotówka i kartą - podkreśla pan Piotr. - Te lokalizacje są naprawdę kiepskie. Wróblewskiego jeszcze jest ok, ale Drzymały i Marcinkowskiego? Tam, gdzie funkcjonują jedyne kasy MZK w Gorzowie jeszcze stawiać biletomaty? Zamiast konkretnie przy przystankach i tam gdzie nie ma nawet kiosku - przyznaje pani Małgorzata.

Ankieta

Jak oceniasz lokalizacje stacjonarnych biletomatów?

Urządzenia pojawiły się przy ul. Drzymały przed kasami biletowymi MZK, przy ul. Wróblewskiego koło sklepu Stokrotka oraz przy ul. Marcinkowskiego przy Pegazie.
  • Bardzo dobrze13.33%
  • Dobrze9.85%
  • Może być11.36%
  • Źle24.24%
  • Bardzo źle27.12%
  • Nie wiem/ Nie mam zdania14.09%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 660

­Jak podkreśla MZK i władze Gorzowa, jest to póki co program pilotażowy. Termin jego trwania określa się na około 6 miesięcy. - W trakcie pilotażu miasto będzie miało czas na weryfikację potrzeb pasażerów w zakresie zarówno miejsca ulokowania urządzeń a także popytu na korzystanie z tej formy dystrybucji biletów – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości