Wiadomości

Kierowca audi zapłaci 5 tys. zł grzywny. Pędził przez miejscowość aż 171 km/h

15 kwietnia 2021, 12:22
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Sąd Rejonowy w Gorzowie zajął się właśnie sprawą kierowcy audi, który pod koniec lutego pędził przez Kamień Mały aż 171 km/h. Sąd zdecydował o nałożeniu na mężczyznę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Jak się okazało, wysoką grzywnę – 4 tys. zł otrzymał również kierowca BMW, który jechał przez miejscowość z prędkością 162 km/h.

Policjanci z gorzowskiej grupy Speed co chwilę zatrzymują piratów drogowych, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Na celowniku są zwłaszcza kierowcy, którzy znacząco przekraczają dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Niestety są tacy, którzy decydują się na jazdę w terenie zabudowanym z prędkością trzykrotnie większa niż dozwolona. 

Wśród takich kierowców zatrzymanych przez grupę Speed znalazł się 25-letni kierowca audi, który pod koniec lutego pędził aż 171 km/h drogą wojewódzką nr 132 przez Kamień Mały. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że się spieszy, ponieważ ma kilkanaście minut na dojazd w określone miejsce, bo jest objęty dozorem elektronicznym. W tym przypadku funkcjonariusze zrezygnowali z wystawienia mandatu i skierowali wobec 25-latka wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 

Jak się okazało, sprawa właśnie miała swój finał w Sądzie Rejonowym w Gorzowie. Sąd zdecydował o nałożeniu grzywny w wysokości 5 tys. zł na 25-letniego kierowcę audi. Jak się okazało, to niejedyny kierowca ukarany wysoką grzywną przez gorzowski sąd. Na 23-letniego kierowcę BMW, który pędził przez miejscowość 162 km/h została z kolei nałożona grzywna w wysokości 4 tys. zł. 

- Do obu sytuacji doszło na drodze wojewódzkiej nr 132 w miejscowościach, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. To ta sama trasa, na której w kwietniu doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie młode osoby. Policyjne działania są zatem konieczne, by ograniczać niebezpieczne zdarzenia. Po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, kierujący muszą się liczyć nie tylko z wysokimi karami. To także utrata prawa jazdy na 3 miesiące. W tym roku w takich okolicznościach gorzowscy policjanci zatrzymali uprawnienia prawie 200 osobom – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości