Pędził 171 km/h przez miejscowość, bo… miał elektroniczny dozór

2 marca 2021, 11:36
fot. Lubuska policja
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali kierującego audi, który pędził przez Kamień Mały aż 171 km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że spieszy się do domu, ponieważ ma elektroniczny dozór. 25-latek stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

W minioną niedzielę 28 lutego policjanci z gorzowskiej drogówki patrolowali drogę wojewódzką nr 132 w Kamieniu Małym. W pewnym momencie zauważyli kierowcę audi, który pędził przez teren zabudowany aż 171 km/h, czyli o 121 km/h za szybko. Policjanci od razu zatrzymali pojazd do kontroli. 

- 25-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego powiedział policjantom, że się spieszy, ponieważ ma kilkanaście minut na dojazd w określone miejsce, bo jest objęty dozorem elektronicznym. Osoba taka w godzinach określonych przez sąd powinna znajdować się w miejscu zamieszkania. Nie jest to jednak absolutnie żadne tłumaczenie, które usprawiedliwiałoby jazdę z ogromną prędkością, która od lat jest główną przyczyną drogowych tragedii - opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze zrezygnowali z wystawienia mandatu i skierują wobec 25-latka wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości