Wiadomości

Pędził 171 km/h przez miejscowość, bo… miał elektroniczny dozór

2 marca 2021, 11:36
fot. Lubuska policja
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali kierującego audi, który pędził przez Kamień Mały aż 171 km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że spieszy się do domu, ponieważ ma elektroniczny dozór. 25-latek stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

W minioną niedzielę 28 lutego policjanci z gorzowskiej drogówki patrolowali drogę wojewódzką nr 132 w Kamieniu Małym. W pewnym momencie zauważyli kierowcę audi, który pędził przez teren zabudowany aż 171 km/h, czyli o 121 km/h za szybko. Policjanci od razu zatrzymali pojazd do kontroli. 

- 25-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego powiedział policjantom, że się spieszy, ponieważ ma kilkanaście minut na dojazd w określone miejsce, bo jest objęty dozorem elektronicznym. Osoba taka w godzinach określonych przez sąd powinna znajdować się w miejscu zamieszkania. Nie jest to jednak absolutnie żadne tłumaczenie, które usprawiedliwiałoby jazdę z ogromną prędkością, która od lat jest główną przyczyną drogowych tragedii - opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze zrezygnowali z wystawienia mandatu i skierują wobec 25-latka wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości