Wiadomości

Kwitnie handel ogródkami działkowymi. Działki ROD są w cenie

15 kwietnia 2021, 11:40
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert w Gorzowie nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Na terenie Gorzowa jest blisko 8 tys. ogródków działkowych. Dla części osób jest to miejsce pod uprawę warzyw i owoców, jednak coraz więcej gorzowian traktuje działkę jako miejsce wypoczynku, rodzinnego grilla czy imprez ze znajomymi. Dlatego w czasie pandemii koronawirusa, kiedy wielu osobom brakuje wyjazdu na weekend w góry czy nad morze, coraz popularniejsze stają się ogródki działkowe. Taka tendencja utrzymuje się już drugi rok z rzędu. Teraz przed majówką, kiedy wciąż pozostają zamknięte hotele oraz restauracje, ogródki działkowe są na wagę złota. Porównując ceny sprzedaży działek ROD na popularnym serwisie ogłoszeniowym olx, widać że ceny znacząco wzrosły względem ubiegłego roku.

Wiosną 2020 roku najtańszą działkę rekreacyjną w Gorzowie można było kupić już za 3 tys. zł, jednak nie było na niej nic poza drzewkami owocowymi i miejscem na warzywa. Natomiast średnia cena działek ROD z dostęp do wody lub prądu oraz altanką wynosiła 6-9 tys. zł. Były również oferty dla osób bardziej wymagających za 35 tys. zł. Za tę cenę można było kupić piękną działkę o powierzchni 300 m. kw. z murowanym domkiem letniskowym, w którym była doprowadzona woda oraz instalacja elektryczna.

A jak jest w tym roku? Jest oferta za 5 tys. zł za działkę na Zawarciu za stadionem żużlowym z altanką i wodą oraz murowanym grillem czy za 8,5 tys. zł za działkę przy ul. Walczaka z drzewami i krzewami owocowymi oraz altanką i namiotem pełniącym funkcję szklarni. 

Jednak najwięcej ofert jest w przedziale cenowym 14-16 tys. zł. Za 14 tys. zł można kupić działkę typowo rekreacyjną na ROD Malwa przy ul. Kasprzaka na której znajduje się murowana altanka i kilka drzewek owocowych. Jest również wędzarnia, ślizgawka, huśtawka na drzewie, ogrodzony kącik wypoczynkowy, kompostownik oraz studnia. Z kolei za 15 tys. zł można kupić ogródek na ROD Magnolia na os. Sady, gdzie znajdują się drzewka owocowe czy wędzarnia. Natomiast za 16 tys. zł można kupić ogródek na terenie ROD Stilon przy ul. Szarych Szeregów z murowaną altanką. Działka podzielona jest na część uprawną i rekreacyjną.

Jest również kilka oferty, które przekraczają 20 tys. zł. Natomiast najdroższą działkę można kupić za 29 tys. zł na ROD Energetyk przy ul. Szarych Szeregów. Co na niej znajdziemy? Altanę z tarasem, która jest podłączona do wody i prądu.  do tego domek dla dzieci i piaskownica. 3/4 terenu działki jest pokryte trwają z przeznaczeniem na cele rekreacyjne. 

Działkowcy przyznają wprost, że widać znaczy wzrost cen działek z uwagi na zainteresowanie, które spowodowane jest obecną sytuacją pandemiczną i tym, że ludzie chcą móc gdzieś wypocząć. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości