Wiadomości

Co z remontem Schodów Donikąd?

30 października 2019, 11:25, ak
fot. archiwum
W tym roku minęło 17 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i niestety wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wyremontowane. Władze Gorzowa zdają sobie sprawę z potrzeby remontu, jednak nie ma żadnych konkretnych terminów co do rozpoczęcia jakichkolwiek prac.

Trwa rewitalizacja parku Siemiradzkiego w ramach której wyremontowane zostały dwa punkty widokowe – przy Schodach Donikąd i na Kozaczej Górze. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa przy okazji tej inwestycji dopytują się, kiedy w końcu zostaną przebudowane Schody Donikąd. - Park pięknieje. Teraz przydałby się jeszcze tylko remont historycznych schodów i będzie super. Z tym miejscem mam piękne wspomnienia i chętnie tam wrócę, zresztą na pewno nie tylko ja, ale spora część mieszkańców Gorzowa – mówi czytelniczka Teresa.

Co istotne, remont Schodów Donikąd był jednym ze sztandarowych punktów programu wyborczego obecnego prezydenta Jacka Wójcickiego w 2014 roku. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy doczekamy się ich remontu. A w tym roku minęło 17 lat od ich zamknięcia.

- Schody Donikąd zostaną wyremontowane, razem z przyległym do nich otoczeniem. Ale na remont musimy jeszcze trochę poczekać. Pieniądze przeznaczone na rewitalizację parku Siemiradzkiego, łącznie z kwotą unijnego dofinansowania nie pozwoliły, na razie na ich remont. Po zakończeniu najważniejszych inwestycji w centrum, miasto wróci do tego planu – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym dalej pozostajemy w punkcie wyjścia, nie mając żadnych konkretów, w tym nawet wstępnej daty, kiedy mogłoby się coś ruszyć w sprawie remontu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości