• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zapada się skarpa przy moście Staromiejskim. Miasto szuka firmy, która ją naprawi [zdjęcia]

18 marca 2021, 11:12
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się naprawą zapadającej się skarpy przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas wszystkie prace naprawcze będą musiały zostać przeprowadzone do końca czerwca.

Pod koniec lutego zaczęła się zapadać skarpa przy moście Staromiejskim od strony ul. Fabrycznej. Wielu mieszkańców Gorzowa zaczęło zwracać uwagę, że może to być niebezpieczne, tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej zaczęły pojawiać się również problemy z płytami chodnikowymi.

Miasto zapowiedziało, że zajmie się naprawą skarpy jeszcze w tym roku. Jak się okazało, właśnie zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na naprawę skarpy z brukowca drogi przy ul. Fabrycznej. Miasto czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 22 marca.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas czeka go wizja lokalna celem zapoznania się z zakresem prac. Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką i oczyszczeniem brukowca nadającego się do ponownego użytku, wykonania podbudowy z mieszanki cementowo-piaskowej o grubości minimum 20 centymetrów, ułożeniu brukowca, a także spoinowania zaprawą cementowo-piaskową i uporządkowaniem terenu. 

Firma, która zajmie się naprawą skarpy będzie miała czas do 30 czerwca 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

1/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

2/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

2/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

3/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

3/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

4/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

4/4 Zapadająca się skarpa przy moście Staromiejskim

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości