Wiadomości

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki na Walczaka

26 marca 2021, 16:35
fot. archiwum
W czwartek policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali przy ul. Walczaka w Gorzowie kierowcę samochodu ciężarowego wraz z naczepą typu cysterna. Jak się okazało, 36-latek był pijany. Miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W czwartek 25 marca policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym wraz z naczepą typu cysterna. Jak się okazało mężczyzna był pijany.

- Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec 36-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca wypadku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości