Wiadomości

Pojedziemy nową jezdnią ul. Myśliborskiej. Wykonawca rusza z kolejnymi pracami

22 marca 2021, 08:11
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 24 marca wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej ruszy w końcu z kolejnym etapem prac. W związku z czym udostępniona dla ruchu zostanie jezdnia południowa. Natomiast prace rozpoczną się na jezdni północnej. Ponadto wykonawca będzie dalej zajmował się budową ronda na skrzyżowaniu z Dobrą i Mironicką.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą miała zakończyć się do końca marca, ale jak już ostatnio informowaliśmy, będzie kolejny poślizg w inwestycji. Tym razem firma Budomex S.A. złożyła wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie termin prac do końca maja 2021 roku. Więcej na temat powodów poślizgu w inwestycji przeczytasz w artykule "Kolejny poślizg na Myśliborskiej. Wykonawca chce ponownego wydłużenia terminu".

Jak informuje wykonawca, w środę 24 marca w końcu przystąpi do kolejnego etapu prac. Te rozpoczną się na 1,3-kilometrowym odcinku północnej jezdni od ronda przy ul. Chorwackiej do węzła z S3. W związku z tym, ruch zostanie przeniesiony na jezdnię południową. Kierowcy będą mogli zjechać na jezdnię południową już bezpośrednio za rondem Europejskim, a powrót na jezdnię północną drogi wojewódzkiej zaplanowany został przez tymczasowy przejazd, zlokalizowany między ul. Mironicką i węzłem Gorzów Północ. Prace wykonywane będą również na skrzyżowaniu ul. Myśliborska – Dobra – Mironicka. Które będą polegać na budowie północnej części ronda oraz na odcinku DW 130 między ul. Mironicką i węzłem z  S3.

- Ulica Mironicka będzie zawężona do jednego pasa ruchu, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany przez sygnalizację świetlną. Wjazd w ulicę Mironicką w kierunku Santocka będzie możliwy wyłącznie od strony Szczecina. Dla jadących od centrum przygotowany zostanie objazd, polegający na zawracaniu na rondzie przy Złotego Smoka – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości