Wiadomości

Kolejny poślizg na Myśliborskiej. Wykonawca chce ponownego wydłużenia terminu

8 marca 2021, 14:42
fot. archiwum
Dwupasmowa ul. Myśliborska w Gorzowie miała być gotowa do końca marca. Niestety po raz kolejny inwestycja będzie miała opóźnienie. Wykonawca właśnie złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji prac. Tym razem roboty przy ul. Myśliborskiej miałyby zakończyć się w maju.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmuje się firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak w grudniu wykonawca złożył wniosek w Urzędzie Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji do końca marca 2021 roku.

Niestety marcowy termin również nie zostanie dotrzymany. Firma Budomex S.A. złożyła właśnie w gorzowskim magistracie kolejny wniosek o wydłużenie prac. Tym razem nowy termin to maj 2021. 

Skąd w ogóle kolejne opóźnienie przy przebudowie ul. Myśliborskiej? - Prace przy ul. Myśliborskiej trwały nieprzerwanie do połowy grudnia 2020 roku, po czym nastąpiła przerwa ze względu na okres zimowy oraz trwające formalności z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze w sprawie umowy użyczenia nieruchomości pasa drogowego drogi ekspresowej S3. Dokumenty dotyczące umowy użyczenia zostały przesłane do GDDKiA we wrześniu 2020 roku, natomiast podpisanie umowy nastąpiło dopiero w styczniu 2021 roku. Bez tej umowy wykonawca nie mógł wprowadzić kolejnego etapu robót, który dotyczył wejścia na teren węzła S3 oraz przygotowania drogi pod przełożenie ruchu z jezdni północnej na południową. Wobec czego prace na odcinku od ronda Europejskiego do ul. Dobrej po stronie północnej, po której obecnie odbywa się ruch nie mogły być prowadzone. Natomiast po zawarciu umowy użyczenia na początku roku panowały niesprzyjające warunki pogodowe, co uniemożliwiało kontynuowanie prac. Obecnie roboty przy ul. Szczecińskiej i Myśliborskiej są prowadzone przez wykonawcę – tłumaczą gorzowscy urzędnicy.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości