Wiadomości

Szukasz materaca w Gorzowie? Sprawdź jaki będzie najlepszy

18 marca 2021, 11:01, red, 21
Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zwiększyć komfort i walory zdrowotne swojego snu. Część osób decyduje się w takich sytuacjach na wymianę całego łóżka, jednak okazuje się, że taki ruch nie zawsze jest konieczny. Znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie kupno nowego materaca do spania, który zapewni lepsze podparcie kręgosłupowi danej osoby. W jaki sposób znaleźć jednak odpowiednią konstrukcję i czym kierować się przy doborze? Poznaj, czym cechuje się dobry materac do łóżka i zadbaj o swój kręgosłup, poprawiając przy okazji jakość snu.

Dobry materac do spania – czym powinien się wyróżniać?

Przy okazji urządzania sypialni w nowo zakupionym mieszkaniu czy odświeżenia starego pomieszczenia dobrze jest zadbać nie tylko o wystrój i aranżację wnętrza, ale również elementy wspierające zdrowy i komfortowy sen. Wygodny materac pozwoli znacząco poprawić jakość codziennego nocnego wypoczynku i to już od pierwszego użycia, jednak ze względu na ogromny wybór i mnogość ofert producentów czy dystrybutorów, ciężko wybrać jedną konkretną konstrukcję. W takich sytuacjach dobrze jest pamiętać, że głównym zadaniem materaca jest zapewnienie podparcia kręgosłupowi na całej jego długości. Dzięki temu mięśnie będą miały szansę na regenerację, a użytkownik obudzi się wypoczęty i gotowy na kolejny dzień pełen wrażeń.

By jednak do tego doszło, konieczne jest takie dopasowanie materaca do potrzeb użytkownika w taki sposób, aby kręgosłup znajdował się w odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji. Dba o to wkładka materaca, która może wykonana, albo z elastycznej, odpornej na uszkodzenia pianki, albo sprężyn kieszeniowych. Na Materacegorzow.pl znaleźć można materace piankowe i sprężynowe marki Hilding Anders, które mają aż 7 stref twardości, dzięki czemu kręgosłup podpierany jest w jeszcze większym stopniu. Do tego ten skandynawski producent oferuje 15-letni okres gwarancji, a jego materace do łóżka polecane są przez zdrowykregoslup.pl.

Materace do spania dla alergików – jak znaleźć higieniczne konstrukcje?

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać przy okazji doboru materaca do łóżka jest jego hipoalergiczność. Ze względu na swoją budowę i intensywność użytkowania (na sen poświęcamy nawet do 8 godzin na dobę) materac czy inna powierzchnia do spania staje się często pożywką dla różnego rodzaju roztoczy i chorobotwórczych bakterii, które mogą wywołać reakcję alergiczną u dzieci czy osób nadwrażliwych. Z tego właśnie powodu materac do łóżka powinien pozwalać na ciągłą wymianę powietrza z otoczeniem.

W materacach piankowych Hilding Anders dostępnych na Materacetychy.eu wkładka zawiera specjalne kanały poprawiające cyrkulację powietrza. W przypadku konstrukcji sprężynowych ten skandynawski producent przygotował specjalną wersję materacy kokosowych, które zawierają utwardzany wkład wykonany z włókien kokosa. Zapobiega to rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów i zapewnia świeżość całej konstrukcji. Dodatkowym atutem materacy Hilding Anders jest możliwość odwrócenia, co zwiększa ogólny poziom higieniczności całej konstrukcji, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się “nieproszonych gości”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości