Gorzów: Kobieta podtruta tlenkiem węgla

17 marca 2021, 11:32
zdjęcie poglądowe
W środowe przedpołudnie jedna osoba podtruła się tlenkiem węgla w bloku przy ul. Nowej w Gorzowie. Wszystko prawdopodobnie przez nieszczelną termę gazową. Na miejsce została wysłana straż pożarna, pogotowie, policja i pogotowie gazowe.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w środę 17 marca około godz. 11 otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Nowej w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna, pogotowie, policja i pogotowie gazowe. 

- Poszkodowana została 44-letnia kobieta, która z objawami podtrucia tlenkiem węgla została zabrana do szpitala na badania. Mieszkanie zostało przewietrzone, więc nasze mierniki nie wykazały obecności tlenku węgla. Jednak w mieszkaniu zadziałała czujka czadu, więc można przypuszczać, że w mieszkaniu było podwyższone stężenie tlenku węgla – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarną.

Przyczyną ulatniającego się tlenku węgla była prawdopodobnie nieszczelna terma gazowa. Na szczęście zadziałała czujka czadu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości