Wiadomości

W mieszkaniu ulatniał się gaz. W środku znajdowało się nieprzytomne małżeństwo

15 marca 2021, 10:41
fot. archiwum
O mały włos, a doszłoby do tragedii. W piątek 12 marca policjanci wraz ze strażakami uratowali życie starszego małżeństwa. Jak się okazało, w mieszkaniu ulatniał się gaz, natomiast w środku znajdowała się nieprzytomna 73-latka i jej 80-letni mąż. Małżeństwo zostało wyniesione na zewnątrz przez policjantów i przekazane pogotowiu, natomiast mieszkaniem zajęli się strażacy.

W piątek 12 marca przed godz. 22 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od rodziny, która była zaniepokojona tym, że nie ma kontaktu ze starszym małżeństwem mieszkającym przy ul. Kazimierza Wiekkiego na os. Piaski w Gorzowie. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie. 

Kiedy służby dotarły na miejsce, pojawiło się ryzyko, że w mieszkaniu wydobywa się gaz, a w środku może znajdować się 73-letnia kobieta i jej 80-letni mąż. Liczyła się każda chwila, więc zdecydowano o siłowym wejściu do mieszkania. Istniało bowiem zagrożenie nie tylko dla osób, które były w mieszkaniu. Ulatniający się gaz mógł być niebezpieczny także dla innych mieszkańców bloku.

- Kiedy policjanci weszli do mieszkania wyczuli gaz. W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego mężczyznę, w kolejnym była kobieta. Ze starszym małżeństwem nie było kontaktu. Po chwili policjantom udało się przywrócić im świadomość. 73-latka i 80-latek nie byli jednak w stanie wyjść o własnych siłach. Zostali wyniesieni przez funkcjonariuszy i przekazani służbom medycznym. Małżeństwo trafiło do szpitala. Mieszkaniem zajęli się strażacy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Jak się okazało, gaz wydobywał się z kuchenki gazowej, gdzie na jednym z palników był płomień. - Strażacy będący na miejscu zdarzenia zakręcili gaz w kuchence, a następnie przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili miernikami atmosferę w kuchni – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości