Co z zielonymi bulwarami nad Wartą na Zawarciu?

11 marca 2021, 11:47
fot. archiwum
Władze Gorzowa planowały rewitalizację błoni nadwarciańskich od strony ul. Fabrycznej, tak aby były bardziej przyjazne dla mieszkańców. Inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach projektu „Zielone bulwary” w latach 2019-2020. Jednak wszystko wskazuje na to, że na jakiekolwiek prace jeszcze poczekamy.

Nadwarciańskie bulwary to jedno z ulubionych miejsc spotkań i spacerów wielu gorzowian w okresie letnim. Dlatego też jeszcze w 2018 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał inwestycję pod hasłem „Zielone bulwary”, która miała ożywić nadwarciańskie błonia od strony ul. Fabrycznej.

Prezydent chciał, aby wzdłuż ulicy Fabrycznej powstał nowy ciąg spacerowy, w tym nowe zejście na brzeg rzeki. A wzdłuż alejki miałyby pojawić się ławki oraz parkowe oświetlenie z lampami ledowymi, które miałoby zostać ustawione od Spichlerza w stronę mostu kolejowego. Prace były planowane w latach 2019-2020.

Jednak mamy początek 2021 roku i o planowanej inwestycji jest cisza. Dlatego też jeden z mieszkańców postanowił się zapytać miasto w ramach dostępu do informacji publicznej co z projektem „Zielonych bulwarów”. Niestety okazało się, że w tym roku nie mamy co liczyć na realizację tej inwestycji. Po pierwsze, przy nadwarciańskich błoniach będą prowadzone prace związane przebudową wodociągu i kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzeniem tych urządzeń pod rzeką Wartą. A po drugie inwestycja nie znalazła się w budżecie miasta na 2021 rok. 

- Realizacja koncepcji zielonych bulwarów na chwilę obecną została odroczona z uwagi na planowane w najbliższym czasie prace inwestycyjne Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji związane z budową instalacji częściowo zlokalizowanej w obrębie błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej. Na chwilę obecną miasto opracowało dokumentację projektową obejmującą rekultywację nawierzchni trawiastej na błoniach przy ul. Fabrycznej, przebudowę schodów terenowych wraz z wyposażeniem ich w pochylnię dla osób niepełnosprawnych, a także doposażenie terenu w elementy małej architektury. Termin podjęcia prac w tym zakresie uzależniony będzie ostatecznie od zabezpieczenia środków finansowych w planie budżetu miasta - komentuje Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości