Zielony bulwar i przyjazny park

16 października 2018, 10:17, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa chcą się zająć rewitalizacją Parku Wiosny Ludów oraz błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej. Aby móc aplikować o dofinansowanie inwestycji, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, gorzowscy radni mają przeznaczyć pieniądze na aktualizację dokumentacji projektowej. Same prace mają zostać przeprowadzone w latach 2019-2020.

W środę 17 października podczas sesji Rady Miasta gorzowscy radni podejmą uchwałę, która wyraża zgodę na zaciągnięcie zobowiązania na rok 2019 w ramach zadania "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta poprzez uporządkowanie i zagospodarowanie wybranych terenów przestrzeni" planowanego do sfinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 164 tys. zł. Chodzi o rewitalizację Parku Wiosny Ludów oraz błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej. Zatem na co mają zostać przeznaczone pieniądze?

- W związku z planowanym aplikowaniem do konkursu i ubieganiem się o dofinansowanie konieczne jest sporządzenie aktualizacji dokumentacji projektowej Parku Wiosny Ludów oraz opracowania studium wykonalności dla zadań związanych z rewitalizacją Parku Wiosny Ludów oraz zagospodarowaniem terenu błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej - tłumaczy Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Prace w Parku Wiosny Ludów mają objąć m.in. modernizację ciągów pieszych, wykonanie nowej fontanny w ogrodzie różanym, budowę placu zabaw dla dzieci oraz montaż toalety publicznej i elementów małej architektury.

Jeżeli chodzi o błonia nadwarciańskie przy ul. Fabrycznej, to tam zostaną wykonane prace przy niwelacji i zmianie ukształtowania terenu, wykonanie na części działki nawierzchni utwardzonej, założenie nowych nawierzchni trawiastych oraz montaż oświetlenia ledowego.

Prace w parku oraz na nadwarciańskich błoniach mają zostać przeprowadzone w latach 2019-2020 i mają kosztować blisko 4 mln 209 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości