Wiadomości

Fontanna w parku Kopernika doczeka się remontu!

17 stycznia 2021, 12:56
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa od dłuższego czasu dopytywali się co z remontem fontanny w parku Kopernika, która lata świetności ma za sobą. Gorzowianie zwracali uwagę, że sam park przechodzi rewitalizację, a fontanna jest w ogóle nie ruszana. Dlatego też mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas w parku Kopernika. Jeszcze w 2021 roku fontanna zostanie wyremontowana.

Rewitalizacja pierwszej części parku Kopernika od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej została zakończona w ubiegłym roku, natomiast w 2021 roku zostanie zagospodarowana druga strona parku od ul. Czereśniowej, tam gdzie znajduje się skate park. Prace obejmą również część parku, gdzie znajduje się fontanna. Tam wykonawca będzie musiał zająć się odnowieniem donic betonowych, które znajdują się koło fontanny. Mają zostać również wymienione lampy parkowe zamocowane na kamiennych słupach wokół fontanny, a same słupy mają zostać poddane renowacji.

Za każdym razem, kiedy portal gorzowianin.com informował o pracach w parku Kopernika, mieszkańcy Gorzowa zwracali uwagę, że fontanna, która jest sercem tego parku powinna zostać również wyremontowana. Interpelację w tej sprawie w listopadzie 2020 roku postanowił napisać radny Piotr Wilczewski. - Zwracam się do pana prezydenta z prośbą o znalezienie środków na gruntowny remont fontanny w parku Kopernika. Z nieskrywaną przyjemnością spoglądam na postępujące w parku prace. Dopełnieniem rewitalizacji parku, byłby remont fontanny, znajdującej się w jego centralnym punkcie. Podświetlenie dodatkowa uatrakcyjniłoby fontannę - podkreślał w swojej interpelacji Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Miasto wówczas odpowiedziało, że interpelacja zostanie potraktowana jako wniosek do budżetu miasta na 2021 rok. I jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany i w budżecie znajdą się środki, wówczas fontanna zostanie wyremontowana.

Jak się okazało, w planach inwestycyjnych na 2021 rok znalazła się modernizacja fontanny w parku Kopernika w ramach projektu "Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie". Miasto na ten cel przeznaczyło 436 tys. 500 zł. Przetarg na wybór wykonawcy robót ma zostać ogłoszony w II kwartale 2021 roku. To oznacza, że władze Gorzowa ogłoszą przetarg najwcześniej w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu. Natomiast remont fontanny zostanie wykonany jeszcze w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości