Gorzowianie otrzymują zaproszenia na pokaz. Czytelnik ostrzega przed oszustwem

4 marca 2021, 09:30
Mieszkaniec Gorzowa ostrzega przed firmą, która w czwartek organizuje spotkanie w ramach rzekomej akcji „Polska dla Hoteli”. Zewnętrzna firma, która wynajęła restaurację przy ul. 8 Maja w Gorzowie zaprasza po odbiór vouchera na bezpłatny pobyt w hotelu w górach lub nad morzem. Rzecznik konsumentów podkreśla, że vouchery nie są bezpłatne, a celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się pan Jan, mieszkaniec Gorzowa, który otrzymał wiadomość sms z zaproszeniem na spotkanie w czwartek 4 marca w restauracji przy ul. 8 Maja na os. Sady. Jest to spotkanie organizowane przez poznańską firmę w ramach rzekomej akcji „Polska dla Hoteli”.

- Byłem na takim spotkaniu i to bzdura że dają bezpłatny hotel w górach. Robią wodę z mózgu, a do tego zostałem naciągnięty na kredyt. Wciskają chiński chłam za duże pieniądze. Wieczorem dostałem kolejnego sms-a na spotkanie. Co nie ma już covida, że ściągani są emeryci? - opowiada czytelnik Jan.

Jak się okazuje, podobne tego typu zaproszenia po odbiór vouchera na bezpłatny pobyt w hotelu w górach lub nad morzem odbierają od kilku dni również inni mieszkańcy Gorzowa - otrzymują wiadomości tekstowe lub odbierają telefony. Przed udziałem w takich spotkaniach przestrzega gorzowski rzecznik praw konsumentów.

- Oferowane vouchery nie są bezpłatne. Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług za wielotysięczne kwoty. Dlatego przestrzegam przed udziałem w spotkaniu. Poinformowałem właściciela lokalu o nieuczciwych praktykach organizatora spotkania i zwróciłem się o nieudostępnianie lokalu. Zostało również skierowane zawiadomienie na policję i do sanepidu o narażeniu uczestników, głównie starszych osób, na zagrożenie zdrowia i życie w związku z epidemią COVID-19. Jeżeli otrzymałeś zaproszenie - nie skorzystaj z niego – podkreśla Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów w Gorzowie.

Portal gorzowianin.com zwrócił się również z prośbą o komentarz do właścicieli restauracji Radosna, w której pokaz ma się odbyć. Jak podkreśla właściciel ich lokal jest wynajmowany zewnętrznym firmom na przeróżne zebrania, spotkania i pokazy. 

- Nie mamy sobie nic do zarzucenia, gdy zewnętrzna firma przeprowadza własne działania. My jako prowadzący działalność nie oferujemy mieszkańcom Gorzowa żadnych voucherów i innych produktów. Zarzuty czytelnika nie są więc adresowane do nas, a udział w pokazach nie jest obowiązkowy tak jak i zakup czegokolwiek. Spotkania są organizowane dla osób wyłącznie dorosłych, które świadomie potrafią podejmować decyzje. Oczywiście nie pochwalamy działań firm, które sprzedają tandetne przedmioty, ale w naszej wieloletniej działalności nie mamy doświadczenia z takimi sprzedawcami. Firma, która wynajmuje od nas lokal zobowiązała się do ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych – komentuje Cezary Siwek z restauracji Radosna. 

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->