Wiadomości

Wandale znów w akcji. Zniszczyli wiatę przystankową

1 marca 2021, 15:00
fot. czytelnik Mateusz
W nocy z soboty na niedzielę została wybita szyba w wiacie znajdującej się na przystanku tramwajowym przy Al. 11 Listopada w Gorzowie. Niestety wandale to spory problem w mieście, ponieważ za nic mają dobro wspólne i niszczą przystanki czy też elewacje budynków, a w ostatnim czasie nawet rzeźbę Janusza Gorzowskiego.

Problem niszczenia wiat przystankowych w Gorzowie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wandale nie mają litości i wybijają szyby oraz malują graffiti na wiatach zwłaszcza w trakcie weekendów. Niestety w miniony weekend, w nocy z soboty 27 lutego na niedzielę 28 lutego doszło do zniszczenia wiaty na przystanku tramwajowym „os. Słoneczne”. Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy od czytelnika Mateusza przy okazji artykułu „Społecznik doprowadził rzeźbę Janusza Gorzowskiego do porządku”. 

Jak się okazało, wandale wybili szybę. - Obok wiaty rozbite butelki po wódce i kamień którym to zrobili. Niech sobie piją i balangują, ale po co niszczyć coś co całkiem niedawno zostało zrobione? - opisuje czytelnik Mateusz.

Urzędnicy przyznają wprost, że wandale to spory problem, ponieważ za nic mają dobro wspólne i podczas weekendów niszczą wiaty przystankowe – czy to wybijając szyby czy też malując graffiti, a raczej coś, co graffiti ma przypominać. W ciągu całego roku na naprawę zniszczonych wiat przystankowych miasto wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dlatego też miasto ma nadzieję, że dzięki nowemu systemowi monitoringu, będzie mniej zniszczeń. Nowe kamery mają pojawić się najpóźniej do końca sierpnia m.in. przy ul. Jagiełły, Herberta, Obotryckiej, na placu Staromiejskim, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, koło Arsenału, w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Ogrodowej, przy Studni Czarownic, a także na bulwarach i w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Garbary oraz Sikorskiego i Dworcowej.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości