Wiadomości

Pożar w Metalowcu. Mieszkańcy zostali bez prądu

27 lutego 2021, 11:17
fot. archiwum
W sobotę w nocy doszło do pożaru w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie. Ogień pojawił się na korytarzu na pierwszym piętrze. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie elektryczne. Okazało się, że doszło do pożaru skrzynki elektrycznej.

Do pożaru w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka doszło w sobotę 27 lutego około godz. 1.30 w nocy. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie elektryczne. Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że doszło do pożaru na korytarzu na pierwszym piętrze budynku. 

- Paliła się skrzynka elektryczna. Kiedy został odłączony dopływ prądu, przystąpiliśmy do akcji gaśniczej. Mieszkańcy budynku ewakuowali się sami, jeszcze przed przybyciem służb – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Mieszkańcy Metalowca żalą się, że zostaną bez prądu prawdopodobnie do poniedziałku 1 marca. - Co mają zrobić mieszkańcy? A zwłaszcza rodziny z dziećmi, jak tam kuchenki są nawet na prąd, a ludzie zostali od niego odcięci. Nawet nie da się obiadu ugotować – mówi mieszkanka Metalowca.

Ostatni raz do poważnego pożaru w Metalowcu doszło w grudniu 2019 roku. Wówczas spaleniu uległo mieszkanie znajdujące się na drugim piętrze budynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości