Pożar w Metalowcu. Mieszkańcy zostali bez prądu

27 lutego 2021, 11:17
fot. archiwum
W sobotę w nocy doszło do pożaru w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie. Ogień pojawił się na korytarzu na pierwszym piętrze. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie elektryczne. Okazało się, że doszło do pożaru skrzynki elektrycznej.

Do pożaru w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka doszło w sobotę 27 lutego około godz. 1.30 w nocy. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie elektryczne. Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że doszło do pożaru na korytarzu na pierwszym piętrze budynku. 

- Paliła się skrzynka elektryczna. Kiedy został odłączony dopływ prądu, przystąpiliśmy do akcji gaśniczej. Mieszkańcy budynku ewakuowali się sami, jeszcze przed przybyciem służb – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Mieszkańcy Metalowca żalą się, że zostaną bez prądu prawdopodobnie do poniedziałku 1 marca. - Co mają zrobić mieszkańcy? A zwłaszcza rodziny z dziećmi, jak tam kuchenki są nawet na prąd, a ludzie zostali od niego odcięci. Nawet nie da się obiadu ugotować – mówi mieszkanka Metalowca.

Ostatni raz do poważnego pożaru w Metalowcu doszło w grudniu 2019 roku. Wówczas spaleniu uległo mieszkanie znajdujące się na drugim piętrze budynku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->