Gorzów: Pożar w Metalowcu [film i zdjęcia]

10 grudnia 2019, 21:00
fot. Anna Kluwak
We wtorkowy wieczór doszło do pożaru w hotelu Metalowiec przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie. Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej.

Do pożaru w hotelu Metalowiec doszło we wtorkowy wieczór około godz. 20.30. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej.

- Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze. Na ten moment nie mam informacji o osobach poszkodowanych. Cały budynek został ewakuowany – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Trwa akcja gaśnicza.

AKTUALIZACJA

godz. 21.30 - Pożar został opanowany. Obecnie trwa dogaszanie. Spaleniu jedno mieszkanie na drugim piętrze. Na szczęście w środku nikogo nie było.

- Z budynku zostali ewakuowani wszyscy mieszkańcy. Podstawiliśmy na miejsce kilka autobusów MZK, aby mieszkańcy mogli się w nich schronić przed mrozem i ogrzać. Ludzie opuszczali swoje mieszkania tak jak stoją, niektórzy w klapkach i koszulkach z krótkim rękawem - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Łącznie z Metalowca zostało ewakuowanych ponad 100 osób. Wszyscy czekają w autobusach, na powrót do swoich mieszkań – zarówno rodziny z małymi dziećmi, starsze osoby czy ludzie z psami. Służby sprawdzają miernikami czy w pozostałych lokalach nie ma tlenku węgla. Jeżeli wszystko będzie dobrze i mierniki niczego nie wykażą oraz zostanie przywrócone zasilanie, wówczas ludzie będą mogli wrócić do domów.

godz. 22.45 – Na ten moment trudno mówić o przyczynach tego pożaru. Całkowitemu spaleniu uległy dwa pokoje i przedpokój, więc lokal nie nadaje się do użytku. Niestety nie wszyscy mieszkańcy reagowali na sygnał alarmowy, który włączył się w budynku i zostali w swoich mieszkaniach. Dlatego też potrzebna była nasza pomoc w ewakuacji i wyprowadzeniu tych osób na zewnątrz - komentuje Paweł Stajkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

1/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

2/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

2/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

3/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

3/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

4/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

4/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

5/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

5/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

6/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

6/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

7/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

7/7 Pożar mieszkania w Metalowcu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości