Wiadomości

Trzy firmy chcą dostarczyć autobusy hybrydowe dla Gorzowa

24 lutego 2021, 11:47
fot. archiwum/zdjęcie poglądowe
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otworzył właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na dostawę dwóch autobusów hybrydowych dla Gorzowa. Jak się okazało, swoje oferty złożyły aż trzy firmy – Solaris, MAN i Mercedes. Nowe autobusy hybrydowe pojawią się w mieście jeszcze w tym roku.

Sześć autobusów hybrydowych MAN Lion's City Hybrid kursuje po ulicach Gorzowa od stycznia 2018 roku. Teraz władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji chcą kupić dwa kolejne niskopodłogowe autobusy z napędem hybrydowym. 

W środę 24 lutego Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na zakup hybryd. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się aż trzy firmy – Solaris, MAN oraz Mercedes. Na zakup dwóch autobusów hybrydowych zostało przeznaczone 2 mln 614 tys. zł. 

Firma MAN złożyła ofertę na kwotę 2 mln 949 tys. zł. Natomiast firma Solaris Bus & Coach zaoferowała 2 mln 790 tys. zł, a firma Evo Bus Polska, która reprezentuje markę Mercedes-Benz zaoferowała 3 mln 207 tys. zł. Teraz MZK będzie analizowało złożone oferty i wspólnie z miastem zdecyduje czy dołoży brakujące 176 tys. zł, aby pozytywnie rozstrzygnąć przetarg. Firma, która wygra przetarg będzie musiała dostarczyć nowe autobusy w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy. Ponadto przeszkolić pięciu kierowców MZK w pełnym zakresie obsługi i naprawy autobusu hybrydowego w terminie do 6 tygodni od daty dostawy pierwszego autobusu.

Według specyfikacji, nowe autobusy mają być pojazdami niskopodłogowymi klasy maxi o długości 11,5-12,5 m o napędzie spalinowo-elektrycznym spełniającymi wymagania normy EURO6d oraz być wyposażone m.in. w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości