Wiadomości

Mieszkańcy chcą remontu Owocowej i budowy przejścia dla pieszych

9 lutego 2021, 09:48
fot. Krzysztof Kochanowski
Mieszkańcy Owocowej oraz okolicznych ulic chcą remontu drogi oraz budowy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. W imieniu mieszkańców do prezydenta Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Krzysztof Kochanowski.

Wiele ulic w Gorzowie jest w naprawdę fatalnym stanie i powinno zostać już dawno wyremontowanych. Wśród nich jest m.in. ul. Owocowa od strony ul. Żwirowej. Dziurawa droga byłaby idealnym skrótem od strony Chwalęcic na os. Piaski i Górczyn, ale niestety z uwagi na jej kiepski stan techniczny, kierowcy muszą nadrabiać kilometrów. Ponadto na stan drogi skarżą się sami mieszkańcy, którzy zwrócili się do radnego Krzysztofa Kochanowskiego z prośbą o pomoc. Natomiast radny Kochanowski napisał w imieniu mieszkańców interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, w której apeluje o remont ul. Owocowej oraz budowę przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Żwirowej i Owocowej.

- W ostatnim czasie zwróciła się do mnie grupa mieszkańców ul. Owocowej, Jana Skrzetuskiego, Kiemliczów, Kmicica, Michała Wołodyjowskiego oraz Oleńki Billewiczówny w sprawie remontu ulicy Owocowej oraz montażu oświetlenia. Mieszkańcy od bardzo długiego czasu zabiegają, aby ul. Owocowa została wyremontowana oraz zostało zamontowane oświetlenie. Obecnie przejazd ul. Owocową stanowi duże utrudnienie z uwagi na liczne braki w nawierzchni, w tym dziury i koleiny. W porze suchej przejazd pojazdów powoduje unoszenie się kurzu z nawierzchni drogi. Dlatego też remont drogi jest konieczny. Natomiast zamontowanie oświetlenia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców – podkreśla radny Krzysztof Kochanowski.

Dodatkowo mieszkańcy chcieliby, aby na skrzyżowaniu ul. Żwirowej i Owocowej zostało utworzone oznakowane przejście dla pieszych. W miejscu tym dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem poruszających się po ulicy samochodów oraz pieszych, którzy licznie chcą przejść na drugą stronę ulicy do chodnika. Należy dodać, że jest to jedyne dojście mieszkańców do przystanku autobusowego przy ul. Żwirowej oraz innych obiektów, w tym sklepów.

Czekamy na odpowiedź Urzędu Miasta Gorzowa w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

1/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

2/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

2/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

3/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

3/3 Dziurawa ul. Owocowa od strony Żwirowej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości