Wiadomości

Nie żyje poszukiwany 80-latek. Szpital zabiera głos w tej sprawie

22 lutego 2021, 10:29
fot. archiwum
Przez cztery dni trwały poszukiwania 80-letniego pana Władysława, który w środę 17 lutego wyszedł ze szpitala przy ul. Dekerta w Gorzowie i zaginął. Niestety w niedzielny wieczór 21 lutego zostało odnalezione ciało mężczyzny w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej w Gorzowie. Szpital zabiera głos w tej sprawie i podkreśla, że został powołany specjalny zespół, którego zadaniem jest ustalenie okoliczności opuszczenia lecznicy przez 80-latka chorującego na Alzheimera.

80-latek chorujący na Alzheimera w środę 17 lutego po godz. 9 trafił do szpitala przy ul. Dekerta. Natomiast około godz. 14.30 został wypisany i wypuszczony z lecznicy bez poinformowania bliskich. 80-latek samodzielnie opuścił szpital i kierował się w stronę ul. Czartoryskiego. Zaginionego pana Władysława przez kilka dni szukała nie tylko rodzina i służby, ale również mieszkańcy Gorzowa, którzy bardzo zaangażowali się w poszukiwania.

Niestety w niedzielę 21 lutego około godz. 19 zostało odnalezione ciało pana Władysława w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, który zdecydował się zabezpieczyć ciało 80-latka do sekcji zwłok. Ta ma wyjaśnić przyczynę śmierci oraz to kiedy doszło do zgonu.

Wiele osób, które zaangażowały się w poszukiwania domaga się, aby osoba wypisująca 80-latka ze szpitala poniosła konsekwencje. Mieszkańcy podkreślają, że to wszystko w ogóle nie powinno się wydarzyć. Głos w tej sprawie zabrał Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, który wydał oświadczenie. 

- W związku ze śmiercią pacjenta wypisanego na własne żądanie z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie oraz wcześniejszym jego zaginięciem zarząd gorzowskiej lecznicy składa rodzinie i bliskim mężczyzny wyrazy współczucia. Jednocześnie zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w piątek 19 lutego powołał czteroosobowy zespół, którego zadaniem jest ustalenie okoliczności opuszczenia lecznicy przez mężczyznę. 

W skład zespołu wchodzą 4 osoby, zastępca dyrektora ds. lecznictwa (przewodniczący), kierownik działu ds. bezpieczeństwa pacjentów i pracy, a także specjaliści ds. kontroli wewnętrznej i akredytacji. Ich zadaniem jest m.in. ustalenie prawidłowości działania personelu medycznego w zakresie wypisania pacjenta i jego bezpiecznego powrotu do miejsca zamieszkania. 

W celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i ewentualnych nieprawidłowości ze strony szpitala władze lecznicy na bieżąco współpracują zarówno z policją jak i prokuraturą prowadząca postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jeśli efekty tych działań wykażą jakikolwiek nieprawidłowości w przyjętych przez szpital i realizowanych procedurach lecznica deklaruje opracowanie takich standardów postępowania, które zapobiegną podobnym zdarzeniom w przyszłości.  

Chorego przywiozła karetka 17 lutego o godz. 9:25. Pacjent został przyjęty na SOR 9 minut później. Badany był przez 3 lekarzy: lekarza ogólnego,  chirurga i neurochirurga. Wykonano tomografię komputerową głowy oraz EKG. Wypisany został na własne żądanie o godz. 14:30. Zespół, który rozpoczął analizę wszelkiej dokumentacji, protokół ma przedstawić zarządowi szpitala do wtorku 23 lutego Po otrzymaniu protokołu z ustaleniami i rekomendacjami, zarząd podejmie dalsze decyzje – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. 

AKTUALIZACJA. LEKARZ KTÓRY WYPISAŁ 80-LATKA ZE SZPITALA ZOSTAŁ ZWOLNIONY. WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTUAJ. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości