Wiadomości

Kierowca mercedesa pędził przez teren zabudowany aż 181 km/h!

16 lutego 2021, 13:29
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Gorzowscy policjanci z grupy Speed tylko w poniedziałek 15 lutego zatrzymali uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż 13 kierowców. Kierowca peugeota jechał przez Kamień Mały z prędkością 150 km/h. Natomiast rekordzista, to kierujący mercedesem, który pędził aż 181 km/h przez miejscowość.

W poniedziałek 15 lutego gorzowscy policjanci z grupy Speed patrolowali drogę wojewódzką nr 132. Tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali uprawnienia aż 13 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h. 

- Nawet doświadczonych policjantów zaskakują ci, którzy w zimowych warunkach, w terenie zabudowanym jadą z prędkościami, które są za duże nawet na drogi ekspresowe czy autostrady. Dlatego też funkcjonariusze w takich sytuacjach nie wahają się skierować sprawy do sądu – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Wśród kierowców, którzy zostali zatrzymani przez grupę Speed był kierujący peugeotem, który jechał przez Kamień Mały aż 150 km/h. Mało tego, mężczyzna siedzący za kierownicą nie miał uprawnień do kierowania. Jednak najbardziej szokuje zachowane 38-letniego kierowcy mercedesa, który również w Kamieniu Małym pędził z prędkością aż 180 km/h.

- Mężczyzna, kiedy został zatrzymany przez policjantów tłumaczył, że z żoną spieszy się na spotkanie. Osoby, które wcześniej były wyprzedzone przez mercedesa, zwalniały i w geście aprobaty dla policjantów, wystawiali kciuki w górę. Jeden z kierowców zatrzymał swój pojazd, podszedł do funkcjonariuszy i podziękował za pracę, bo jazda pana w mercedesie „to była przesada” - opowiada Jaroszewicz.

38-letni mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości