Chcesz wybudować dom? W Gorzowie możesz kupić działkę za pół ceny

10 lutego 2021, 09:50
Na czwartek 18 lutego zaplanowano przetarg w ramach programu „Działka za pół ceny”. Na sprzedaż wystawiono siedem działek przy ul. Ludowej. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 22,2 tys. zł. Tereny przeznaczone są pod budowę domów jednorodzinnych.

Władze Gorzowa wspierają budownictwo mieszkaniowe w mieście i dlatego oferują osobom chcącym osiedlić się w Gorzowie działki budowlane w ramach atrakcyjnych programów. Do końca 2018 roku funkcjonował program „Tania działka budowlana” w ramach którego chętne osoby mogły kupić działki zaledwie za 15 procent jej wartości. Natomiast w styczniu 2020 roku ruszył projekt "Działka za pół ceny", w ramach którego można kupić działki budowlane przy ul. Granicznej i Ludowej.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na sprzedaż kolejnych 7 działek, tym razem przy ul. Ludowej. To parcele, których nie udało się sprzedać w sierpniu 2020 roku. Przetarg na sprzedaż działek został zaplanowany na czwartek 18 lutego na godz. 10 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego. Cena uzależniona jest od powierzchni terenu. Do sprzedaży przeznaczono cztery działki o powierzchni 1085 m.kw. - cena wywoławcza to 22,2 tys. zł. Działka o powierzchni 1214 m.k.w ma cenę wywoławczą 24,45 tys. zł, o powierzchni 1220 m.kw. - 24,5 tys. zł, a działka o powierzchni 1224 m.kw. - 24,6 tys. zł. 

Co istotne, każda osoba która chciałaby wziąć udział w przetargu, najpierw musi wpłacić wadium. Wszystkie tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

- Nabywca działki zobowiązany będzie do zagospodarowania jej w określonych terminach. Rozpoczęcia zabudowy do dwóch lat po przetargu oraz wybudowania budynku mieszkalnego, zameldowania i zamieszkania w terminie czterech lat licząc od dnia nabycia działki. Za niedotrzymanie tych terminów przewidziane będą kary umowne, naliczane za każdy kolejny rok zwłoki. Za sprzedaż działki przed upływem pięciu lat od jej nabycia przewidziano również karę umowną w wysokości ceny wywoławczej ustalonej w przetargu – opowiada Stanisława Sztuka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Majątku Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości