Wiadomości

Niedługo rusza rekrutacja do podstawówek

8 lutego 2021, 09:37
fot. Bartłomiej Nowosielski
Na początku marca ruszy nabór do szkół podstawowych na terenie Gorzowa na rok szkolny 2021/2022. Każde dziecko zapisane do szkoły z obwodu swojego miejsca zamieszkania ma zagwarantowane miejsce w placówce. Natomiast dostanie się do szkoły spoza obwodu będzie możliwe tylko na wniosek i w przypadku, kiedy zostaną wolne miejsca.

W Gorzowie funkcjonuje obecnie 20 publicznych szkół podstawowych. Elektroniczna rekrutacja szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022 ruszy 8 marca. Każde dziecko zapisane do szkoły z obwodu swojego miejsca zamieszkania ma zagwarantowane miejsce w placówce z urzędu. Dostanie się do szkoły spoza obwodu będzie możliwe na wniosek, w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja elektroniczna potrwa do 7 kwietnia. Nabór będzie prowadzony na stronie www.eurzad.gorzow.pl w zakładce Edukacja/Nabory/Nabór Szkoły Podstawowe. Wydrukowane wnioski należy złożyć w szkole obwodowej lub placówce pierwszego wyboru. 20 kwietnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Natomiast od 23 kwietnia do 10 maja rodzice mają czas, aby potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do szkoły.

Z kolei 12 maja zostaną ogłoszone listy dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych. Rekrutacja uzupełniająca potrwa od 20 maja do 2 czerwca. Natomiast 1 lipca zostaną ogłoszone wyniki  naboru uzupełniającego.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości