Wiadomości

Trudne warunki na drogach w Gorzowie i okolicach [film i zdjęcia]

8 lutego 2021, 12:24
fot. Marcin Kluwak
Padający śnieg, a tego tego mróz nie ułatwia życia kierowcom oraz pieszym na terenie Gorzowa i okolicznych miejscowości. Trudne warunki są również na trasie ekspresowej S3. Niestety drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem najważniejszych dróg, ponieważ cały czas sypie śnieg. Z powodu trudnych warunków na drogach, od rana doszło do czterech kolizji.

Z zimową aurą mierzą się kierowcy, którzy w poniedziałek 8 lutego musieli wyjechać na drogi. Opady śniegu powodują, że ulice zarówno w Gorzowie, jak i okolicach zostały zasypane. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach.

Trudne warunki do jazdy są nie tylko w samym Gorzowie. Jak informuje GDDKiA w Zielonej Górze na obwodnicy Gorzowa zalega obecnie zajeżdżona warstwa śniegu. Z kolei na drodze krajowej nr 22 na odcinku od Gorzowa do prądocina na jezdni zalega błoto pośniegowe, natomiast od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich nawierzchnia jest czarna i morka. Z powodu trudnych warunków na drogach od samego rana doszło do czterech kolizji, w tym jednej na drodze wojewódzkiej nr 132.

AKTUALIZACJA

godz. 13 - Trudne warunki są również przy ul. Podmiejskiej i Pomorskiej. Samochody ciężarowe mają problem z podjechaniem pod górkę. Tworzą się zatory.

godz. 13.10 - Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w związku z warunkami atmosferycznymi oraz drogowymi mogą wystąpić opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

godz. 13.15 - Samochody ciężarowe mają również problem z podjechaniem pod górkę przy Al. ks. Andrzejewskiego (dawnej Al. Odrodzenia)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Wynika z niego, że na terenie miasta Gorzowa i powiatu gorzowskiego prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 8 do nawet 12 centymetrów. Oprócz tego IMGW ostrzega przez miejscowymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które są spowodowane opadami śniegu oraz wschodnim i północno-wschodnim wiatrem o średniej prędkości 30-40 km/h, a w porywach osiągającym nawet 60 km/h.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

1/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

2/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

2/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

3/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

3/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

4/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

4/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

5/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

5/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

6/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

6/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

7/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

7/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

8/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

8/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

9/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

9/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

10/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

10/10 Śnieżna odsłona Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości