Wiadomości

Kierujący oplem wpadł w poślizg i uderzył w słup

9 lutego 2021, 10:28
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Padający śnieg i niskie temperatury sprawiają, że warunki na drogach nie należą do najłatwiejszych. Tylko w poniedziałek na drogach w Gorzowie i okolicach doszło do siedmiu zdarzeń drogowych. W poniedziałkowy wieczór kierujący oplem wpadł w poślizg i uderzył w słup przy ul. Poznańskiej.

Warunki na drogach nie należą do najłatwiejszych. Tym bardziej, że wiele dróg w Gorzowie i okolicach wciąż jest nieodśnieżonych. W poniedziałek 8 lutego doszło do 7 zdarzeń drogowych spowodowanych głównie przez niedostosowanie prędkości do warunków na jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, które zagrażałyby życiu. 

- Do jednego ze zdarzeń doszło po godz. 19 przy ul. Poznańskiej. Kierujący oplem nie opanował pojazdu na śliskiej nawierzchni i wjechał w słup. Na szczęście skończyło się tylko na zniszczonym aucie – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Natomiast do najpoważniejszego wypadku doszło na trasie S3 o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Dramatyczny wypadek ciężarówki na S3. Pojazd zmiótł bariery i przewrócił się na bok”.

Jak pokazują prognozy, pogoda w ciągu najbliższych dni niewiele się zmieni. Padający śnieg i niskie temperatury nie będą poprawiać bezpieczeństwa na drogach.

- Kierowcy muszą nie tylko zachować koncentrację, ale także właściwie się do drogi przygotować, zaczynając od odśnieżenia pojazdu. Policjanci przypominają, by podczas jazdy zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego auta i ściągnąć nogę z gazu, by w razie niespodziewanej sytuacji mieć czas na reakcję i zatrzymanie pojazdu – podkreśla Jaroszewicz. 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości