Dramatyczny wypadek ciężarówki na S3. Pojazd zmiótł bariery i przewrócił się na bok

8 lutego 2021, 18:57
fot. Pomoc Drogowa Anhol
W poniedziałkowy wieczór na węźle S3 Gorzów Zachód doszło do dramatycznego wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie. Ciężarówka zmiotła bariery rozdzielające obie jezdnie ekspresówki i przewróciła się na bok. Z naczepy wysypało się zboże.

W poniedziałkowy wieczór około godz. 18.30 na 85 km trasy S3 na węźle Gorzów Zachód doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja i pogotowie.

Na pasie w kierunku Szczecina kierujący samochodem ciężarowym przewożącym zboże z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas a następnie uderzył w bariery energochłonne rozdzielające obie jezdnie. Kierowca prawdopodobnie wpadł w poślizg, ponieważ na S3 zalega błoto pośniegowe.

W wyniku uderzenia pojazd przewrócił się na bok, a ciągnik siodłowy „złamał się”. Kierujący ciężarówką został ranny i przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.. Obecnie droga ekspresowa w obu kierunkach jest zablokowana.

AKTUALIZACJA

godz. 19.35 - Wszystkie pojazdy stojące w korku na węźle Gorzów Zachód od strony Skwierzyny zostały skierowane przez policję z S3 w ul. Kostrzyńską. Kierowcy będą mogli wrócić na drogę ekspresową na węźle Gorzów Północ.

Z kolei na węźle Północ policja blokuje jezdnię w kierunku Skwierzyny. Pojazdy są kierowane w ul. Szczecińską - można pojechać objazdem przez ul. Dobrą oraz Kostrzyńską, a następnie wrócić na S3 na węźle Gorzów Zachód lub pojechać objazdem przez miasto i wjechać na ekspresówkę na węźle Gorzów Południe.

godz. 19.55 - Ruch w kierunku Skwierzyny oraz Szczecina został puszczony prawym pasem.

godz. 20.55 - Na miejscu jest pomoc drogowa, która będzie zajmowała się podnoszeniem pojazdu. Na czas akcji podnoszenia ciężarówki droga S3 zostanie zablokowana w obu kierunkach.

godz. 2.37 - Droga została odblokowana w obu kierunkach.

Fotoreportaż


1/6 Wypadek ciężarówki na S3

1/6 Wypadek ciężarówki na S3

2/6 Wypadek ciężarówki na S3

2/6 Wypadek ciężarówki na S3

3/6 Wypadek ciężarówki na S3

3/6 Wypadek ciężarówki na S3

4/6 Wypadek ciężarówki na S3

4/6 Wypadek ciężarówki na S3

5/6 Wypadek ciężarówki na S3

5/6 Wypadek ciężarówki na S3

6/6 Wypadek ciężarówki na S3

6/6 Wypadek ciężarówki na S3

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości