Są wyniki sekcji zwłok 22-latka, który wpadł hondą do Warty

8 lutego 2021, 11:46
fot. archiwum
Pod koniec stycznia w rzece Warcie przy ul. Wał Okrężny odnaleziono samochód osobowy marki honda. W środku znajdowało się ciało 22-latka. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny było utonięcie. Śledczy czekają jeszcze na wyniki pozostałych badań, które wykażą czy 22-latek był pod wpływem jakichkolwiek środków.

W czwartek 28 stycznia tuż przed godz. 8 rano przypadkowy przechodzień zauważył, że w rzece Warcie tuż pod mostem Lubuskim znajduje się samochód. Auto marki honda leżało w wodzie kołami do góry. Niestety po wyciągnięciu na brzeg i postawieniu auta na koła, w środku znaleziono ciało 22-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Jak ustalili śledczy, auto wpadło do rzeki w nocy ze środy 27 stycznia na czwartek 28 stycznia i dopiero rano zostało zauważone.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji. - Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu 22-letniego mężczyzny było utonięcie. Czekamy jeszcze na wyniki badań histopatologicznych oraz toksykologicznych, które wykażą czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub narkotyków – opowiada Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem wypadku drogowego. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jeżeli śledczy po zebraniu materiału dowodowego potwierdzą, że do wypadku nie przyczyniły się osoby trzecie, a sprawcą był 22-latek, który utonął – śledztwo zostanie umorzone.

Fotoreportaż


1/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

1/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

2/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

2/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

3/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

3/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

4/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

4/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

5/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

5/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

6/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

6/6 Samochód wpadł do rzeki Warty

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->