Wiadomości

Skarbówka będzie miała nową siedzibę na Zawarciu

18 września 2020, 10:24, red
fot. archiwum
W 2022 roku ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Właśnie został ogłoszony konkurs na koncepcję i projekt budowy.

O budowie nowej siedziby Urzędu Skarbowego na gorzowskim Zawarciu mówiło się od kilku lat. Teraz inwestycja staje się realna, ponieważ dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosił konkurs na koncepcję i projekt budowy nowego obiektu w Gorzowie.

W nowoczesnym budynku, który zostanie wybudowany przy ul. Wał Okrężny 28 będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. W obiekcie o powierzchni ok. 8500 m2 ma pracować około 350 pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

- Cieszę się, że minister finansów wyraził zgodę na tę inwestycję. To kolejna inwestycja centralna w Gorzowie Wielkopolskim. Budowa nowych obiektów dla Krajowej Administracji Skarbowej z pewnością przełoży się na poprawę jakości obsługi naszych klientów, którzy będą przyjmowani w lepszych warunkach niż do tej pory, w szczególności osoby niepełnosprawne, dla których dotychczasowe budynki nie były dostosowane. Dodatkowo zyskają też pracownicy i funkcjonariusze KAS, którym zapewnimy lepsze warunki pracy”- mówi Adam Andrzejewski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się w 2022 roku, natomiast budynek ma być gotowy w 2025 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa.

- Budowa urzędów KAS to kolejny ważny impuls rozwojowy, który może wpłynąć na rozwój gorzowskiego Zawarcia, na poszerzenie możliwości inwestycyjnych tej części miasta – podkreśla Jacek Wójcicki, Prezydent Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości