Wiadomości

18-latek pędził volkswagenem prawie 150 km/h przez miejscowość

29 stycznia 2021, 15:11
fot. fot. Shutterstock
Tylko przez ostatnie trzy dni policjanci z grupy Speed zatrzymali uprawnienia ponad 20 kierowców, który w terenie zabudowanym przekraczali prędkość o ponad 50 km/h. Wśród nich znalazł 18-letni kierowca volkswagena golfa, który pędził przez miejscowość aż 150 km/h, a do tego wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, które miał zaledwie od trzech miesięcy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W ostatnich dniach policjanci z grupy Speed patrolowali drogę wojewódzką nr 132 z Gorzowa do Kostrzyna nad Odrą. Tylko przez trzy dni zatrzymali uprawnienia ponad  20 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekraczali prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Kilka z tych spraw znajdzie swój finał w sądzie. 

Wśród takich osób jest 18-letni kierowca volkswagena golfa, który pędził przez Kamień Mały prawie 150 km/h, czyli o ponad 100 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Oprócz tego kierujący volkswagenem wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

- Okazało się, że 18-latek miał prawo jazdy zaledwie od trzech miesięcy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto młody kierowca będzie tłumaczyć się ze swojej jazdy w sądzie – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości