Wiadomości

Pijany 21-latek uciekał audi przed policją

29 stycznia 2021, 12:36
fot. Dawid Nowakowski
W miniony wtorek doszło do policyjnego pościgu na gorzowskim Zawarciu. Samochód marki audi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Pościg zakończył się po tym, jak auto dachowało. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch pijanych mężczyzn, ale żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Policjantom udało się ustalić, że za kierownicą audi siedział 21-letni mężczyzna, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że we wtorek 26 stycznia przed godz. 1 w nocy doszło do policyjnego pościgu za osobowym audi. Auto, którym podróżowało dwóch mężczyzn nie zatrzymało się do kontroli i zaczęło uciekać ulicami Gorzowa. Pościg zakończył się na skrzyżowaniu ul. Wylotowej i Strażackiej, gdzie doszło do dachowania audi. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 21 i 42 lat, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jednak żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania autem. 

Policjantom w końcu udało się ustalić, kto siedział za kierownicą audi. - Policjanci po przesłuchaniu świadków oraz zebraniu  materiału dowodowego ustalili, że za kierownicą audi siedział 21-letni mężczyzna. Mężczyzna miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Również 42-letni pasażer audi miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Żadnemu z mężczyzn podczas dachowania nic się nie stało.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości