Wiadomości

Restauratorzy zostaną zwolnieni z opłaty za koncesję na alkohol

27 stycznia 2021, 11:16
fot. Shutterstock
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się uchwałą w sprawie zwolnienia z opłaty za koncesję na alkohol wszystkich gorzowskich restauratorów. Uchwała to inicjatywa prezydenta Jacka Wójcickiego, który chce wykorzystać zmiany w ustawie i pomóc lokalnym przedsiębiorcom.

W połowie stycznia portal gorzowianin.com informował o problemie właścicieli restauracji, pubów, dyskotek i innych lokali gastronomicznych, które obecnie z powodu lockdownu są zamknięte, ale i tak muszą opłacić koncesję na sprzedaż alkoholu do końca stycznia. Wielu przedsiębiorców podkreślało wówczas, że powinni zostać zwolnieni z takiej opłaty, ponieważ ich lokale są zamknięte i nie mają pieniędzy na opłaty. Wówczas władze Gorzowa podkreślały, że sprawdzą czy prawo pozwala na zwolnienie z opłaty za koncesję na alkohol.

Jak się okazało, w poniedziałek 25 stycznia prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19, co dało samorządom zielone światło do zmian i zwolnienia przedsiębiorców z takiej opłaty. Z takiej możliwości skorzystała od razu Zielona Góra, która we wtorek 26 stycznia podjęła uchwałę zwalniającą branżę gastronomiczną i hotelarską z opłaty za koncesję na alkohol. Więcej na ten temat przeczytacie na portalu lubuskie24.pl.

Dlatego też portal gorzowianin.com postanowił dowiedzieć się czy władze Gorzowa zamierzają podjąć podobną decyzję, tym bardziej że na środę 27 stycznia na godz. 14 jest zaplanowana sesja Rady Miasta Gorzowa.

- Jesteśmy w trakcie przygotowania specjalnej uchwały zwalniającej wszystkich restauratorów z opłaty za koncesję na alkohol. Jest to inicjatywa prezydenta Jacka Wójcickiego w porozumieniu z radnymi. Dzisiaj uchwała zostanie wprowadzona do porządku obrad i poddana pod głosowanie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W przypadku Gorzowa będzie prawdopodobnie tak samo, jak w Zielonej Górze. Restauratorzy, którzy zapłacili już za koncesję, otrzymają zwrot pieniędzy. Szczegóły poznamy podczas sesji. Jak się okazało, również klub Koalicji Obywatelskiej przygotował w środowy poranek projekt uchwały w tej sprawie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości