Jak skutecznie uczyć się języka hiszpańskiego?

27 stycznia 2021, 10:22, artykuł partnera,29
Każdy z nas wie, że warto uczyć się języków obcych — to chyba najpopularniejsza metoda rozwoju osobistego, która pozwala zdobyć nowe kompetencje i lepszą pracę. Twój wybór padł na język hiszpański? Sprawdź, jak się go uczyć, by osiągać dobre rezultaty.

Nauka języków to temat-rzeka. Wszyscy wiemy, że warto je znać — i to najlepiej kilka! Część osób poprzestaje na podstawowych zwrotach i informacjach zapamiętanych ze szkoły, a inni idą o krok dalej, widząc w językach obcych szansę na rozwój i znalezienie ciekawej pracy. Często nauka języków staje się także pasją i sposobem na produktywne spędzenie czasu! Bywa też tak, że zafascynowani danym krajem chcemy poznać go jak najlepiej — wówczas nauka języka jest oczywistą konsekwencją. W końcu zanim zaczniemy szukać idealnej nieruchomości w Hiszpanii np. na stronie WorldResidence.eu i przeprowadzimy się do tego kraju lub urządzimy sobie w nim „bazę wypadową” na wakacje, warto wiedzieć, jak porozumiewać się z osobami w najbliższym otoczeniu! Bez względu na to, czy planujesz zmianę życia o 180 stopni i przeprowadzkę do Hiszpanii, czy też uczysz się dla przyjemności lub z chęci poszerzenia swojej wiedzy, warto zaplanować wielotorową naukę. Co to oznacza?

Pomysły na skuteczną naukę hiszpańskiego

Aby skutecznie przyswajać informacje, warto uczyć się na kilka różnych sposobów. W ten sposób sprawdzisz, który z nich daje najlepsze efekty, unikniesz monotonii i wykorzystasz różne metody zapamiętywania, dzięki którym szybciej przyswoisz nowe słówka oraz gramatykę. Podstawą dla osób, które na poważnie myślą o nauce języka, jest oczywiście zapisanie się na kurs hiszpańskiego (warto wiedzieć, że lekcje grupowe lub indywidualne mogą odbywać się także online!). Warto kupić także podręczniki i ćwiczenia, których ogromną zaletą jest przekazywanie wiedzy w przemyślany, uporządkowany sposób. Nauka z książek to dobry sposób na wolne wieczory i weekendy, kiedy mamy godzinę lub dwie dla siebie i możemy w pełni skoncentrować się na przyswajaniu nowych informacji.

Oprócz tego warto wykorzystać aplikacje do nauki języków, np. popularne Duolingo. Nawet kwadrans dziennie pozwoli nam poznawać nowe słówka i oswajać się z brzmieniem języka. Ten czas możemy wygospodarować podczas jazdy autobusem, stojąc w kolejce w sklepie lub na szkolnej przerwie. Niektórzy wolą wypróbować inny sposób — fiszki, czyli kartoniki ze słówkami, które możemy kupić lub przygotować samodzielnie. Warto mieć je zawsze pod ręką i w wolnych chwilach powtarzać słówka. Niemal każdy z nas ma w ciągu dnia takie momenty, podczas których marnuje czas bez większego sensu. To idealne chwile na naukę!

Ciekawym sposobem na obcowanie z językiem jest oglądanie seriali po hiszpańsku (z polskimi napisami, jeśli dopiero rozpoczynamy naukę), a także oglądanie filmików i obserwowanie hiszpańskojęzycznych influencerów. W ten sposób „otaczamy się” osobami posługującymi się tym językiem i nawet nie zauważamy, kiedy się uczymy, a język hiszpański staje się dla nas coraz bardziej naturalny.

Warto także wykorzystać internet do nawiązania znajomości z osobami mówiącymi po hiszpańsku. Wymiana wiadomości pozwoli nam nie tylko na codzienny trening — i to taki w najlepszym wydaniu! — ale także na poznanie nowych ludzi oraz kultury i tradycji innego kraju. Dla wielu osób to fascynujące doświadczenie, które może zapoczątkować wieloletnie przyjaźnie i z pewnością jest bardziej produktywnym sposobem na spędzanie czasu w internecie niż np. przeglądanie Facebooka.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Choć zwykle uznajemy język angielski za najbardziej powszechny język, w skali globalnej wygrywa z nim hiszpański. Tym językiem posługuje się ponad 500 milionów osób. Hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach — m.in. w Hiszpanii, Argentynie, Ekwadorze, Peru, Meksyku i Chile. Z pewnością jego znajomość znacznie ułatwi nam podróżowanie, a jeśli planujemy życie w innym zakątku świata, nauka języka będzie równie ważna jak znalezienie idealnej nieruchomości w Hiszpanii lub innym hiszpańskojęzycznym kraju.

W Polsce wciąż w roli drugiego języka króluje język angielski i niemiecki. Warto mieć na uwadze, że znajomość hiszpańskiego pozwala wyróżnić się na rynku pracy i będzie postrzegana jako wyjątkowa umiejętność. Płynne posługiwanie się hiszpańskim umożliwia także poszukiwanie zagranicznego pracodawcy i np. pracę zdalną dla firmy z drugiego końca świata! Młodsze osoby, które nadal się uczą, czasem decydują się na naukę hiszpańskiego, by mieć możliwość studiowania za granicą. Na korzyść hiszpańskiego przemawia także fakt, że stosunkowo prosto się go uczy, co pozwala szybko zaobserwować efekty.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości